Seriale

„Obi-Wan Kenobi” przywrócił do kanonu znaną postać z Legend?

Wydawałoby się, że pierwsze odcinki Obi-Wana Kenobiego już niczym więcej nas nie zaskoczą i miłośnicy poszukiwania najdrobniejszych nawiązań nie będą mieli zbyt wiele do roboty. Jak się jednak okazuje, w serialu może czaić się prawdziwa bomba.

Marv, autor bardzo popularnego bloga Numidian Prime, poświęconego analizie smaczków i powiązań z książek oraz komiksów, zauważył bardzo ciekawy detal w obsadzie serialu.

„Nie została uwzględniona w napisach końcowych odcinka, ale IMDb (amerykańska baza filmów – przyp. red.) dodało aktorkę matki chłopca i jej rolę jako Nyche już jakiś czas temu, nim w ogóle wiedzieliśmy o samym chłopaku. Potwierdzili też, że pojawi się w czterech odcinkach. Wygląda na to, że to jest TEN chłopiec i ponownie ich zobaczymy.”

Wspomniani matka i syn próbują uciec z planety Daiyu, kiedy Obi-Wan dociera do udającego Jedi Hajy. Zbieżność imion z matką Corrana Horna nie wydaje się być przypadkowa, zwłaszcza, kiedy spojrzymy na dalszą część obsady… i odnajdziemy aktora wcielającego się w dziecko o imieniu, a jakże, Corran. Niewykluczone, że oboje opuścili planetę tym samym statkiem, co Obi-Wan i Leia, stąd też ich dalszy udział w serialu jest bardzo prawdopodobny.

Kim w ogóle jest Corran Horn i dlaczego to takie ważne? Corran to postać z Expanded Universe o bardzo bogatej historii – w zasadzie to jedna z najważniejszych postaci przewijających się w całym okresie po Powrocie Jedi. Był członkiem Eskadry Łotrów, a później Zakonu Jedi. Nie można wykluczyć, że jego obecność w fabule została przemyślana jako wprowadzenie bohatera przed jego występem (już jako dorosły) w filmowym Rogue Squadron, które obecnie jest bezterminowo opóźnione.

Czy w serialu dostaniemy faktyczne potwierdzenie tożsamości bohatera i jaki los będzie czekał go w kanonie? Na to jeszcze musimy poczekać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.