Gry

Opowiadanie historii w świecie Star Wars jest podobne do pisania scenariuszy gier wideo, twierdzi Kathleen Kennedy

W niedawnym wywiadzie dla Empire Magazine szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, stwierdziła, że pisanie scenariuszy gier wideo nie różni się mocno od procesu tworzenia historii w uniwersum Star Wars. Omówiła również garść elementów z najnowszych gwiezdnowojennych gier, jakie pojawiły się (i nadal mają się pojawiać) w serialach live-action emitowanych na Disney+.

Jak powiedziała Kennedy:

„To zabawne, ale im więcej dowiadywałam się o tym, jak pisze się gry i opowiada się historie w tym środowisku, w którym po prostu cały czas budujesz jedną narrację, okazywało się, że jest to bardzo bliskie temu, czym są Gwiezdne wojny.”

Odcinek 4. Obi-Wana Kenobiego zawierał kilka istotnych nawiązań do jednego z growych hitów ostatnich lat, czyli Jedi: Fallen Order. W serialu pojawiła się twierdza Inkwizytorów, którą po raz pierwszy przedstawiono właśnie w ramach przygód Cala Kestisa. Kathleen Kennedy potwierdziła, że przed nami jeszcze sporo podobnych odniesień.

„Istnieją powody, dla których umieszczamy elementy z gier w innych dziełach. Wynika to z tego, że fani są mocno zaangażowani w różne aspekty Gwiezdnych wojen. Czerpiemy radość z wymyślania, kogo pokażemy i do czego będziemy nawiązywać w ramach historii. Zawsze chcemy mieć poczucie, że za wszystkim, co dzieje się w Star Wars kryje się jakaś opowieść. Wiele naszych rozmów skupia się właśnie na tym.”

W ostatnich latach gry wideo bez wątpienia zyskały na znaczeniu w oczach Lucasfilmu. Intensywnie rozwijane są różne produkcje dla urządzeń VR, na 2023 rok zapowiedziano kontynuację Upadłego zakonu zatytułowaną Jedi: Survivor. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga okazało się największym sukcesem w historii klockowych gier, a w produkcji znajduje się też cała gama interesujących projektów, w tym remake kultowego Knights of the Old Republic II.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.