Seriale

„Obi-Wan Kenobi”: Hayden Christensen zdradza, że Obi-Wan świadomie sięgnął Mocą ku Vaderowi

Hayden Christensen, który powrócił do roli Anakina Skywalkera/Dartha Vadera w serii Obi-Wan Kenobi, miał niedawno okazję porozmawiać o serialu z redaktorem The Hollywood Reporter. W całym wywiadzie znalazła się garść interesujących wypowiedzi, jednak szczególną uwagę zwraca jedna z nich.

Podczas konwersacji aktor odniósł się do sceny z końcówki odcinka 2., gdzie Obi-Wan usłyszał od Revy, że Anakin przeżył pojedynek na Mustafarze. Wieść ta wyraźnie wstrząsnęła zbiegłym Jedi, a chwilę później zobaczyliśmy Vadera w zbiorniku z bactą, otwierającego oczy – jego zdeterminowany wzrok wyraźnie wskazywał, że także zdaje sobie sprawę z tego, iż jego dawny mistrz wyszedł z cienia.

Z wypowiedzi Haydena możemy wywnioskować, że protagonista świadomie sięgnął Mocą ku swojemu dawnemu przyjacielowi, kiedy dowiedział się o jego przeżyciu.

„Z ich relacją wiąże się wiele historii. Mamy oczywiście tą potężną więź, która została zerwana. Myślę, że nadal ma to ogromny wpływ na Vadera. Pierwsze ujęcie w zbiorniku z bactą, kiedy widzimy Vadera otwierającego oczy, pokazuje, że Obi-Wan łączy się z nim i ponownie zwraca na siebie jego uwagę.”

Pozostaje pytanie, dlaczego Kenobi chciałby świadomie zwrócić na siebie uwagę kogoś, kto bez wytchnienia będzie na niego polował? Najbardziej logiczne wydaje się założenie, że Jedi chce się upewnić, czy Inkwizytorka mówi prawdę. Być może liczy również na sukces w nakłonieniu Vadera do zawrócenia ze ścieżki Ciemnej strony Mocy. Nie można jednak wykluczyć, iż głównym celem Obi-Wana jest dokończenie tego, co zaczął 10 lat wcześniej, czyli ostatecznego zabicia Sitha – jak dobrze wiemy z Oryginalnej Trylogii, Kenobi nie wierzył wówczas w możliwość nawrócenia Anakina, a gdyby nie Luke, w ogóle nie byłoby ono możliwe.

Na ten moment nie wiemy, kiedy brodaty mistrz rzeczywiście zaczął myśleć w ten sposób, zatem odpowiedź na pierwotne pytanie pozostaje otwarta. Przed nami jeszcze dwa odcinki Obi-Wana Kenobiego, które mogą przynieść jakieś odpowiedzi.

5. odcinek serialu ukaże się na Disney+ już 15 czerwca. Usługa streamingowa od teraz dostępna jest w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.