Seriale

„Obi-Wan Kenobi”: dubler wyjaśnia, kiedy w stroju Vadera widzimy Haydena Christensena, a kiedy nie

Prawdopodobnie najważniejszym motywem zeszłotygodniowego odcinka Obi-Wana Kenobiego było pojawienie się samego Dartha Vadera. Biorąc pod uwagę historię powstania poprzednich dzieł Star Wars, a także ogólnie przyjęte zasady obowiązujące w kinematografii, nie powinno dziwić, że Mroczny Lord Sithów nie jest odgrywany na planie wyłącznie przez Haydena Christensena. Wielu fanów zadaje sobie jednak pytanie, kiedy dokładnie na ekranie występuje odtwórca Anakina Skywalkera, a kiedy pod maską znajdują się kaskaderzy i dublerzy. Właśnie do tej kwestii odniósł się ostatnio jeden z nich.

Dmitrious Bistrevsky wyjaśnił na swoim instagramowym profilu kilka tajemnic dotyczących serialowego Vadera. Jak się dowiadujemy, w Sitha wcielają się łącznie aż trzy osoby.

„W Dartha Vadera wcielają się trzy osoby, wszyscy pracowaliśmy razem, aby stworzyć najlepszego Dartha Vadera w historii kina. Jestem nim ja, Hayden i Tom [O’Connell]. Tworzymy symbiozę. Wszyscy wykorzystaliśmy nasze mocne strony, aby jak najlepiej zaprezentować tę postać.”

Bistrevsky i Christensen odpowiadają za grę aktorską, podczas gdy O’Connell występuje w scenach walki. Bistrevsky potwierdził także, że Christensen jest zastępowany we wszystkich scenach, gdzie widzimy Vadera od stóp do głowy.

„Obaj z Haydenem gramy w scenach Dartha Vadera, przekazujemy mu nasze emocje (ból, cierpienie, złość). Mam ponad 2 metry wzrostu, więc kiedy potrzebne jest ujęcie całego ciała, lepiej mieć aktora niż robić CGI. Tom specjalizuje się w walce. Wszystkie walki to Tom. Całe ciało z hełmem to ja, a Hayden niesie największy ciężar ze wszystkich, jakim jest ból i poczucie bycia zdradzonym przez swojego najlepszego przyjaciela i niegdyś mentora.

Hayden nosił strój, ja go nosiłem i ubierał go też Tom. Wszyscy pracowaliśmy razem, aby stworzyć najlepszą postać, jaką tylko potrafimy. Jesteśmy zespołem. Bez Haydena nie byłoby historii, którą mógłbym opowiedzieć. Jest moim przyjacielem, pracował przy tym projekcie naprawdę ciężko. (…)”

Występ Dartha Vadera w 3. odcinku Obi-Wana Kenobiego to tylko początek – dopiero w kolejnych epizodach zobaczymy prawdziwe efekty pracy trzech artystów, którzy wcielili się w Mrocznego Lorda Sithów. Nowy odcinek serialu ukaże się na Disney+ już 8 czerwca, zaś 14 czerwca platforma wystartuje na polskim rynku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.