Fanmade

Finałowy pojedynek Obi-Wana i Vadera odtworzony ze ścieżką muzyczną „Zemsty Sithów”

Przedwczoraj miała miejsce premiera ostatniego epizodu Obi-Wana Kenobiego, który przyniósł nam długo wyczekiwany „rewanż stulecia” pomiędzy głównym bohaterem a jego dawnym uczniem, Darthem Vaderem. Choć cała sekwencja wzbudziła niemałe emocje i wychwalana jest przez zdecydowaną większość fanów, to wiele osób słusznie zauważa, że brakowało w niej odpowiedniej ścieżki muzycznej, mogącej jeszcze bardziej wzmocnić wrażenia płynące z seansu.

Nie da się ukryć, że muzyka skomponowana przez Natalie Holt nie do końca sprawdziła się w przypadku przygód brodatego Jedi, często tworząc mdłe, nieciekawe, a w najlepszym przypadku jedynie poprawne tło dla obserwowanych wydarzeń. Szczególnie dało się to odczuć podczas ostatecznego pojedynku Kenobiego i Vadera, który prezentowałby się zdecydowanie lepiej, gdybyśmy w jego trakcie usłyszeli partyturę Johna Williamsa.

Na szczęście w dobie Internetu możemy mieć niemal wszystko, o czym tylko pomyślimy – i to praktycznie od ręki. Pewien fan (jeszcze w dniu premiery odcinka) wrzucił do sieci całą finałową walkę z podłożoną ścieżką z Zemsty Sithów. Trzeba przyznać, że muzyka przygrywająca pojedynkowi z Epizodu III świetnie sprawdza się również w kontekście serialu, niosąc ze sobą dodatkowy ładunek emocjonalny. Efekt pracy kanału CineVore możecie obejrzeć poniżej:

https://youtu.be/OrMnD2uYw0I

Dajcie znać w sekcji komentarzy, co o nim sądzicie!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.