Seriale

Zanim powstał serial, planowana była filmowa trylogia o Obi-Wanie

Wiedzieliśmy od dłuższego czasu, iż Obi-Wan Kenobi, którego emisja na Disney+ niedawno się zakończyła, początkowo miał być projektem skierowanym do kin. Jak się jednak okazuje, zobaczyć mieliśmy nie jeden, a aż trzy filmy z bohaterem Ewana McGregora.

Wyjawił to w wywiadzie udzielonym The Direct Stuart Beattie, scenarzysta, którego nazwisko zobaczyć można w napisach końcowych czterech odcinków serialu o mistrzu Jedi, choć w powstawaniu tytułu w tej wersji nie brał najmniejszego udziału.

„Napisałem film, na którym oparli serial. Spędziłem nad nim jakiś rok, półtora. I wtedy, gdy zapadła decyzja, by nie kręcić więcej filmowych spin-offów po Solo, opuściłem projekt i zająłem się innymi rzeczami. Pojawił się Joby [Harold], wziął moje szkice scenariusza i zmienił dwie godziny w sześć. Tak że w ogóle z nimi nie pracowałem, jestem wymieniony w odcinkach, bo to wszystko moje pomysły.

Kiedy przedstawiałem moją historię o Obi-Wanie Lucasfilmowi, powiedziałem, że tak naprawdę są to trzy historie. Ponieważ aby zmienić się z Obi-Wana w Bena, postać musi przejść trzy różne ewolucje. Tak więc pierwsza z nich była pierwszym filmem, który teraz jest serialem. Jej przesłaniem było: »Poddaj się woli Mocy. Przenieś i poddaj swoją wolą. Zostaw dziecko w spokoju.« W drugim chodziło o zastanowienie się, gdzie skończy Kenobi. Jednym z najbardziej oddziałujących momentów w historii Obi-Wana jest moment poświęcenia z Nowej nadziei. Wspaniała scena, zawsze wywoła płacz. Ale gdy się nad tym zastanowić, jest dość nagła – walczy, widzi Luke’a i stwierdza »Umieram«. Dla mnie to wymagało podbudowy. Wcześniejszej akceptacji tego, co się stanie. […] Tak że gdybym miał cokolwiek do czynienia z drugim sezonem Obi-Wana, to w tę stronę pociągnąłbym rozwój postaci. Jak dla mnie to bardzo ineteresujące. I uniwersalne.”

Ostatnie wypowiedzi Kathleen Kennedy wskazują, iż powstanie kolejnych sezonów serialu nie jest wykluczone, w związku z czym być może pomysły Beattie’ego jeszcze zostaną wykorzystane. Póki co jednak wszystkie odcinki Obi-Wana Kenobiego dostępne są na Disney+. Zapraszamy też do zapoznania się ze wszystkimi ciekawostkami na temat serialu, jakie dla Was zgromadziliśmy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.