Książki i komiksy

Nowa książka Star Wars wyjaśnia nieścisłość z „Ataku klonów”

Nie tak dawno temu informowaliśmy na naszych łamach o nadchodzącej premierze książki The Secrets of the Bounty Hunters, stanowiącej kolejną odsłonę serii, która wcześniej przyniosła nam pozycje The Secrets of the Jedi oraz The Secrets of the Sith. Jak sama nazwa wskazuje, w ramach tytułu mamy poznać najciekawsze sekrety łowców nagród, zaś narratorem wydarzeń będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych piratów odległej galaktyki – Hondo Ohnaka.

Choć do premiery The Secrets of the Bounty Hunters pozostało jeszcze trochę czasu, to w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze fragmenty książki. Jeden z ujawnionych niedawno opisów zdradza, w jaki sposób załata ona ponad 20-letnią nieścisłość, jaka pojawiła się w Ataku klonów.

Omawiany fragment dotyczy Zam Wesell – łowczyni nagród z Epizodu II, która dokonała próby zamachu na Padmé Amidalę i zginęła z ręki Jango Fetta, gdy próbowała wyjawić Anakinowi Skywalkerowi i Obi-Wanowi Kenobiemu, kto zlecił zabójstwo senatorki z Naboo.

Jak dobrze wiemy, Zam pochodziła ze zmiennokształtnej rasy Clawdite. Obcy ci mogli praktycznie na zawołanie przybrać kształt dowolnej osoby, którą spotkali na swojej drodze. Gdy Wesell dokonała nieudanej próby zamachu i uciekała przed pościgiem Jedi, posiadała aparycję ludzkiej kobiety, jednak w momencie śmierci jej twarz powróciła do swoich prawdziwych kształtów. Do dziś nie było wiadomo, dlaczego łowczyni nagród nie skorzystała ze swoich zdolności, by zmienić wygląd i wtopić się w tłum na ulicach Coruscant, dzięki czemu mogłaby z łatwością uniknąć ścigających ją rycerzy Jedi.

Właśnie tę kwestię wyjaśnia Hondo Ohnaka w The Secrets of the Bounty Hunters. Jak dowiadujemy się z fragmentu ujawnionego na forach Reddit, postępowanie Zam podyktowane było względami bardzo prozaicznymi, a konkretnie chęcią zemsty…

„Wesell przeżyła katastrofę śmigacza i udało jej się na krótko uciec przed Jedi. Jako Clawdite mogła po prostu zmienić twarz i zniknąć w tłumie. Ale dla niektórych zemsta jest tak samo satysfakcjonująca jak góra kredytów. Wesell nie mogła się oprzeć szansie zaatakowania Jedi, który zrujnował jej robotę. Zakładam, że nigdy nie próbowałeś podkraść się do kogoś, kto opanował tajniki Mocy, ale powiem ci, że to nigdy nie kończy się dobrze.”

Z kolei stary wpis z Wookieepedii wyjaśnia nam, dlaczego twórcy nigdy nie rozważali możliwości poprowadzenia wątku Zam Wesell w innym kierunku – otóż pierwotnie łowczyni nagród w ogóle nie miała być zmiennokształtna.

„Pierwotnie Wesell nie miała być istotą zmiennokształtną. Ta koncepcja rozwinęła się długo po rozpoczęciu zdjęć do Ataku klonów. W rezultacie [aktorka wcielająca się w Zam Wesell, Leeanna Walsman] początkowo nie była świadoma, do jakiej rasy należy jej postać. Transformacja i twarz obcej istoty zostały stworzone cyfrowo poprzez nałożenie „maski” na twarz Walsman.”

Inną kwestią pozostaje pytanie, czy wyjaśnienie akurat tej dziury fabularnej w ogóle było nam potrzebne? Większość widzów pewnie nawet nie zwróciła uwagi na to drobne przeoczenie z Ataku klonów, zaś dla reszty próba retroaktywnego dodania motywacji do poczynań trzecioplanowej postaci może być po prostu mało istotną kwestią. Tym niemniej Sekrety łowców nagród z pewnością przyniosą jeszcze wiele ciekawych odpowiedzi na nurtujące nas pytania, dotyczące nieco istotniejszych bohaterów i wydarzeń z uniwersum Star Wars.

Amerykańska premiera tytułu zaplanowana jest na 13 grudnia tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.