Seriale

„Star Wars: Andor”: niewolnictwo i „Gwiazdeczka” śmierci

Do planowanej na 31 sierpnia premiery pierwszego z dwóch zapowiedzianych, liczących 12 odcinków sezonów Star Wars: Andor został już tylko nieco ponad miesiąc. Jak to zwykle bywa, w oczekiwaniu na pełny zwiastun zaczyna się pojawiać coraz więcej przecieków dotyczących fabuły serialu.

Za najnowszy z nich odpowiedzialny jest doskonale znany nam Jason Ward, który umieścił go na portalu MakingStarWars.net. Według zdobytych przez niego informacji (aczkolwiek na ten moment niezweryfikowanych), w pierwszym sezonie na dystansie co najmniej dwóch odcinków zobaczymy jeden z wczesnych etapów Project Stardust (pol. Projekt Gwiazdeczka), który, jak wiemy, w efekcie doprowadził do stworzenia pierwszej Gwiazdy Śmierci.

Jak podaje źródło tej informacji, główny bohater uda się na misję szpiegowską, w czasie której zajmie miejsce jednego z więźniów zmierzających do obozu. Jego zadaniem będzie wydobycie danych wywiadowczych od niejakiego Inspektora Jonesa (w tej roli Robert Emms, znany z takich produkcji jak Czarnobyl czy Mroczne materie). Problemem będą panujące tam rygorystyczne zasady – więźniowie mogą się komunikować ze sobą tylko w czasie drogi do i z linii produkcyjnych, co jest jedynym momentem, gdy możliwe jest wymienianie wiadomości lub przekazywanie przedmiotów.

Mamy również zobaczyć przykłady okrucieństwa Imperium wobec wykształconych inżynierów, zmuszanych do niewolniczej pracy – pracują boso, na mokrej podłodze, a gdy nadzorcy nie są zadowoleni z tempa bądź efektów, więźniowie są porażani prądem. Cassian zorientuje się, że linia produkcyjna jest częścią jakiegoś sekretnego projektu, aczkolwiek najprawdopodobniej nie dowie się, jakiego dokładnie. Jak pamiętamy, pełnię informacji zdobędzie parę lat później Jyn Erso na Scarif (w trakcie wydarzeń z Łotra 1) – naprowadzi ją nazwa projektu inspirowana pseudonimem nadanym jej przez ojca.

Trudno wyrokować, czy w przypadku potwierdzenia tej plotki opisane wydarzenia będą istotne dla głównej osi fabularnej serialu, czy raczej będą jej uzupełnieniem. Dowiemy się tego już wkrótce, a w oczekiwaniu warto spojrzeć na dostępny pierwszy zwiastun telewizyjny serialu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.