Gry

Cameron Monaghan o skomplikowanej moralnie historii Cala w „Star Wars Jedi: Survivor”

Choć podczas tegorocznego Celebration otrzymaliśmy interesujący zwiastun Star Wars Jedi: Survivor, powstający tytuł studia Respawn Entertainment wciąż pozostaje owiany tajemnicą. Cameron Monaghan, który użyczył Calowi Kestisowi swojego głosu oraz aparycji, miał niedawno okazję porozmawiać z portalem ComingSoon o nadchodzącej grze wideo, a także o tym, czego tym razem możemy się spodziewać po jego bohaterze.

Upadły zakon z 2019 roku przedstawił nam byłego padawana, który był świadkiem śmierci swojego mistrza podczas wydarzeń związanych z Rozkazem 66. Przez większość gry Cal zmagał się z przeszłością, próbując poradzić sobie z poczuciem winy, jakie pojawiło się w nim po utracie Jaro Tapala. Po wielu próbach Cal w końcu przezwyciężył swoje demony i pokonał ścigających go Inkwizytorów, przeżywając po drodze bliskie spotkanie z Darthem Vaderem.

Jak twierdzi Monaghan, podróż Cala jest daleka od zakończenia. Nie zdradzając niczego konkretnego, aktor opowiedział o tym, co podtytuł gry – Survivor – oznacza w odniesieniu do głównego bohatera:

„Przeżył ludobójstwo, czystkę osób takich jak on, i przez większość życia przebywał w ukryciu… Dla mnie ocalały to ktoś, kto jest w stanie wytrwać w obliczu nadzwyczajnych okoliczności. Myślę, że o tym opowiada spora część naszej historii. Widzimy, jak Cal mierzy się z wyzwaniami, z jakimi nie miał wcześniej do czynienia, a to stawia go przed najtrudniejszymi momentami jego życia. Nie zdradzając niczego, myślę, że Cal będzie mógł zadać sobie kilka bardzo interesujących pytań (…).”

Swoistym katalizatorem wydarzeń z pierwszej części serii Jedi, rozgrywającej się pięć lat po Zemście Sithów, było poszukiwanie holokronu zawierającego informacje o dzieciach wrażliwych na Moc. W Jedi: Survivor minie kolejnych pięć lat od wydarzeń z poprzedniej gry. Cameron ujawnił nieco więcej na temat zmian, które zobaczymy u Cala:

„W trakcie tej historii zobaczymy, jak Cal zmienia się na wiele bardzo interesujących sposobów. Możliwość odkrywania tej postaci była dla mnie prawdziwą radością. To naprawdę wyjątkowy bohater i według mnie historia zostanie przedstawiona w sposób, który będzie interesujący i złożony moralnie.”

Star Wars Jedi: Survivor nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, jednak wiarygodne źródła sugerują, iż będzie to pierwszy kwartał 2023 roku (najprawdopodobniej marzec). Tytuł ukaże się na komputerach PC, a także na konsolach Xbox Series S/X i PlayStation 5.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.