Seriale

„Star Wars: Andor” z estetyką podobną do filmów Bourne’a, twierdzi Tony Gilroy

Już od dawna wiemy, że pod kątem klimatu Andor będzie wyraźnie nawiązywał filmów szpiegowskich, jednak niewiele ponad tę suchą informację zostało dotąd powiedziane o serialu. Kwestię tę omówił szerzej showrunner, scenarzysta i reżyser nadchodzącej produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen, Tony Gilroy.

Jak dowiadujemy się z najnowszego wywiadu, którego Gilroy udzielił magazynowi Total Film, proces tworzenia Andora nie różnił się mocno od jego poprzedniej pracy nad Tożsamością Bourne’a. Obie produkcje będą miały wiele punktów wspólnych.

„Próbowałem nakłonić ludzi do nakręcenia bardziej stonowanego filmu akcji, ponieważ filmy tego typu stały się tak przesadnie bombastyczne w latach 80., że były po prostu ogromne. Kiedy pojawił się Bourne, zminimalizowaliśmy te aspekty do zera.

Chodziło o jak największe urealnienie tego, co chcemy przedstawić. Pokazanie kogoś, kogo naprawdę można rozumieć i na kim nam zależy, w miejscu, którego geografia jest nam znajoma, jest o wiele bardziej angażujące niż oglądanie faceta w pociągu z 15 karabinami maszynowymi i helikopterem. Ta estetyka i ta idea przenosi się do Andora, ponieważ jesteśmy bliżej zwykłych ludzi, więc wszystko, co robimy, ma tę intymność i naturalność, a jednocześnie wciąż można tu wyczuć majestat Gwiezdnych wojen.”

Chęć stworzenia nieco bardziej intymnego i stonowanego spojrzenia na uniwersum Star Wars była odczuwalna już w Łotrze 1, nad którym Gilroy również pracował. Bez wątpienia showrunner będzie próbował poniekąd skopiować tę estetykę w ramach Andora, tym bardziej, że główny bohater serii jest istotnym elementem obydwu historii. Serial będzie starał się balansować na granicy akcji i odpowiedniego tonowania emocji, zachowując jednocześnie klimat przygody, jakiego oczekujemy od Gwiezdnych wojen.

„To przygoda. Odyseja jednego człowieka przez środek historii, a także wszystkich tych pobocznych postaci, które go otaczają. Mój Boże, wygląda mi to na świetną rozrywkę. To ciężki materiał, bo dzieje się w ciężkich czasach, ale to też historia przygodowa.”

Trzyodcinkowa premiera Star Wars: Andor nastąpi już 21 września na Disney+. Tutaj możecie zapoznać się z pierwszymi reakcjami na cztery początkowe odcinki serialu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.