Seriale

Główny motyw muzyczny „Andora” będzie się zmieniał w każdym odcinku

Na początku sierpnia Lucasfilm opublikował obszerny dokument, w którym z detalami podsumowano kilkuletnią produkcję serialu Star Wars: Andor. Można tam znaleźć między innymi potwierdzenie informacji, że za ścieżkę dźwiękową produkcji jest odpowiedzialny trzykrotnie nominowany do Oscara (oraz laureat nagrody Emmy za motyw z serialu Sukcesja) Nicholas Britell.

Scenarzysta Andora, Tony Gilroy, wyjaśnił w jednym z ostatnich wywiadów, jak istotną oraz integralną częścią Gwiezdnych wojen jest muzyka, po czym podkreślił, że będzie to widoczne również w nadchodzącej produkcji, jednak w nowy i nieoczekiwany sposób. Dodał, że choć jest oczywiste, iż dotychczasowa ścieżka dźwiękowa w produkcjach z odległej galaktyki jest identyfikowana z Johnem Williamsem, tak w tym przypadku autorzy poszli w całkiem innym kierunku. Wynikało to z potrzeby świeżego podejścia nie tylko do muzyki, ale również do opowiadania historii, castingów czy warstwy wizualnej. Nic Britell nie był jedynym dostępnym kandydatem, ale okazał się najbardziej zainspirowanym.

„Muzyka w Gwiezdnych wojnach jest po prostu absolutnie utożsamiana z Johnem Williamsem – czemu oczywiście hołduję – ale idziemy w zupełnie innym kierunku. Potrzebowaliśmy całkowicie nowego słownika. Tworzymy nowy słownik wizualny, słownik opowiadania historii, a także nowe słownictwo castingowe i tym podobne. Stworzymy również nowy słownik muzyczny. Nic Britell był dla nas dostępny, ale przede wszystkim bardzo zainteresowany projektem. (…) Ma w sobie ten ogień, jest pełen inspiracji.”

Informacje o dołączeniu Britella do obsady serialu pojawiły się już na początku tego roku, ale wygląda na to, że był on zaangażowany w produkcję znacznie dłużej. Ze wspomnianego na wstępie dokumentu wynika, że wspólnie z Gilroyem pracowali nad finalnym efektem ponad dwa lata, co oznacza, że zaczęli pracę jeszcze zanim rozpoczęły się zdjęcia na planie. Scenarzysta produkcji powiedział, że było to dla niego „jedno z największych kreatywnych doświadczeń w życiu”.

Powstały w ten sposób przewodni motyw serialu będzie się zmieniał z odcinka na odcinek. Otrzymamy przez to dwanaście różnych interpretacji tego samego utworu.

„Pewnego dnia poszedłem do domu Nica, a on zagrał nam swój motyw. Pomyślałem: »O mój Boże! To jest nasz motyw.« Zadzwoniłem do Kathy Kennedy, żeby powiedzieć: »Mamy temat«.

Żaden z utworów otwierających nie jest taki sam, a każda wariacja to inna orkiestracja i zupełnie inna interpretacja naszego motywu, którą stworzył Nic. W serialu będzie ich dwanaście. Jestem pewien, że ludzie je przeanalizują i domyślą się, co zrobił. Myślę, że są po prostu absolutnie piękne.”

Pierwsze trzy odcinki Star Wars: Andor zadebiutują na Disney+ już 21 września.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.