Seriale

„Obi-Wan Kenobi” bez Lei. Pierwotnie serial miał skupić się na relacji Luke’a i Bena

Od premiery finałowego odcinka Obi-Wana Kenobiego minęło już trochę czasu, a emocje po nim zdążyły nieco przycichnąć. Nie oznacza to jednak, że serial o brodatym Jedi odszedł w niepamięć, bowiem w ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć o nim od samego odtwórcy głównej roli.

Ewan McGregor wystąpił podczas odbywającego się w niedzielę FAN EXPO Boston, w trakcie którego miał okazję porozmawiać z fanami o Obi-Wanie Kenobim. W wypowiedzi aktora zawarta została interesująca informacja na temat pierwotnych planów twórców na poprowadzenie fabuły serialu – jak się okazuje, pierwsze skrzypce miał tam odegrać Luke Skywalker, a nie Leia Organa. Ze słów Ewana wynika nawet, że taka wersja zdarzeń planowana była przez dłuższy czas, a pomysł podmiany brata na siostrę narodził się ad hoc.

„To miała być opowieść o mnie i Luke’u. Zawsze tak miało być, ale przyszedł taki moment, w którym wszyscy powiedzieli: »Chwila moment«, a potem to zmienili.

To piękne, że pasjonaci z Disneya, Lucasfilmu i reszty ekipy, którzy byli w to zaangażowani od samego początku, naprawdę bardzo się starali, aby nie dopuścić do złych decyzji – a to wszystko po to, aby chronić wasze doświadczenie z oglądania serialu po raz pierwszy. Myślę, że to naprawdę fajne, że Disney i Lucasfilm tak bardzo dbają o wrażenia fanów. Naprawdę chcą, abyście mieli stuprocentowe doświadczenie za pierwszym razem, gdy coś oglądacie. Jeśli ktoś coś przeczytał, kiedy fabuła wyciekła, a przecież tak się stało, to w sumie trochę przykre, prawda? To tak, jakby patrzeć na prezenty świąteczne przed Bożym Narodzeniem.”

Śmiało można by polemizować z Ewanem w kwestii przywiązania do jakości, jakim rzekomo cechują się Disney i Lucasfilm, bowiem niektóre z odcinków Kenobiego były wręcz zaprzeczeniem takiego stanu rzeczy. Tym niemniej sama wizja skoncentrowania fabuły na Luke’u i Obi-Wanie wydaje się interesująca i zdecydowanie bardziej naturalna w kontekście wydarzeń z Nowej nadziei i całej Oryginalnej Trylogii.

Cały sezon serii Star Wars: Obi-Wan Kenobi jest już dostępny na Disney+.

Źródło: Jedi News

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.