Seriale

Nowe wideo przedstawia tworzenie efektów specjalnych w „Księdze Boby Fetta”

Księga Boby Fetta walczy obecnie o nagrodę Emmy w czterech kategoriach, w tym o statuetkę za efekty specjalne. W ramach kampanii promującej nominację serialu do tego prestiżowego wyróżnienia ILM (Industrial Light & Magic) opublikowało wideo, które prezentuje nam pokrótce proces tworzenia efektów komputerowych w różnych momentach serii.

8-minutowy materiał podzielony został na dwa segmenty. Pierwszy ukazuje najlepsze momenty The Book of Boba Fett, jakie stworzone zostały przy pomocy VFX, z kolei drugi (zaczynający się mniej więcej w połowie filmiku) prezentuje głębsze spojrzenie na proces ich tworzenia. Możemy prześledzić ścieżkę powołania do życia droida BT-16, dowiadujemy się, w jaki sposób wykorzystano ekran The Volume do sfilmowania scen, w których Din Djarin pilotuje myśliwiec N-1, a także dość szczegółowo ukazano całą magię stojąca za występem młodego Luke’a Skywalkera, będącego efektem pracy prawdziwego aktora i technologii Deepfake, zastosowanej w procesie postprodukcji.

Całe wideo obejrzycie poniżej:

Gala wręczenia statuetek Emmy odbędzie się w dniach 3-4 września. W kategorii efektów specjalnych Księga Boby Fetta mierzy się z produkcjami pokroju Fundacja, Zagubieni w kosmosie, Stranger Things i Wiedźmin.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.