Seriale

„The Mandalorian”: wszystkie potwierdzone postacie, które powrócą w 3. sezonie (i mające wrócić wedle plotek)

Raptem 4 miesiące dzielą nas od końca 2022 roku, co oznacza, że jesteśmy też coraz bliżej powrotu wyczekiwanych przygód Dina Djarina, które kontynuowane będą za sprawą 3. sezonu The Mandalorian, mającego zadebiutować na początku przyszłego roku na Disney+.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy różne źródła pozwoliły nam poznać sporo szczegółów dotyczących nowej odsłony serialu, na czele ze zwiastunem ujawnionym podczas majowego Star Wars Celebration (choć wciąż nie doczekaliśmy się jego oficjalnej publikacji poza zamkniętą imprezą). Sporo detali na temat wydarzeń i bohaterów ujawniły także pojawiające się od czasu do czasu wywiady z aktorami i twórcami, a wszystkie te materiały i doniesienia pomagają nam zbudować wstępną listę postaci, jakie na pewno powrócą lub mogą wrócić kolejnym rozdziale historii o Mandalorianinie i Grogu.

Postanowiliśmy zebrać dla Was wszystko to, co już wiemy w kwestii bohaterów, antagonistów oraz postaci pobocznych, mających pojawić się w najnowszym sezonie wyczekiwanej serii Star Wars. Lista zawiera zarówno potwierdzone role, jak i te oparte w tej chwili wyłącznie na przeciekach.

Postacie potwierdzone

Din Djarin/Mandalorianin (Pedro Pascal)

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, że tytułowy bohater pojawi się we własnym serialu. Najpopularniejszy Mandalorianin powróci po dość rozbudowanym cameo w Księdze Boby Fetta, dzierżąc teraz Mroczne ostrze i ponownie biorąc pod opiekę małego Grogu.

W jednym z niedawnych wywiadów Pedro Pascal przekazał parę słów o swoim powrocie do roli.

Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff)

Przecieki o ponownym spotkaniu z byłą liderką Mandalorian krążyły w Internecie przez długi czas, lecz ostatecznie wątpliwości w tej kwestii rozwiał wspomniany wyżej zwiastun The Mandalorian. Jak wynika z opublikowanego materiału promocyjnego, Kryze zdążyła odzyskać część władzy od momentu, gdy po raz ostatni widzieliśmy ją pod koniec sezonu 2. Co jednak istotniejsze, wygląda na to, że tym razem z sojuszniczki naszego protagonisty zmieni się w jego przeciwniczkę – a to wszystko za sprawą Darksabera, który wylądował w rękach Dina po ciężkim starciu z Moffem Gideonem.

Moff Gideon (Giancarlo Esposito)

Skoro już jesteśmy przy złoczyńcy z poprzedniego sezonu, warto wspomnieć, że tym razem również nie zabraknie przywódcy imperialnych niedobitków. Szczegóły roli Giancarlo Esposito nie zostały dotąd zbyt szczegółowo omówione, natomiast wiemy, że Moff Gideon wydostanie się z niewoli, do której trafił pod koniec sezonu 2., i będzie chciał dokonać zemsty na protagoniście, odzyskując jednocześnie Mroczne ostrze.

Giancarlo zapowiedział swój powrót do roli w wywiadzie sprzed parunastu dni.

Zbrojmistrzyni (Emily Swallow)

Kiedy ostatni raz widzieliśmy ją w Księdze Boby Fetta, Zbrojmistrzyni uznała Dina Djarina za apostatę, oficjalnie wyrzucając go z klanu, czego bezpośrednim powodem miało być przyznanie się do zdjęcia przez niego hełmu w obecności innych osób.

Chociaż postać grana przez Emily Swallow pierwotnie miała zginąć podczas wydarzeń z finału 1. sezonu The Mandalorian, to twórcy zdecydowali o zachowaniu jej przy życiu. Jak zdradził trailer 3. sezonu, mandaloriańska rzemieślniczka odegra tam równie ważną rolę, co poprzednio, decydując o tym, czy wina protagonisty została odkupiona.

Greef Karga (Carl Weathers)

Ponownie przejmując stanowisko zarówno reżysera części epizodów, jak i aktora, do swojej roli w 3. sezonie The Mandalorian wróci Carl Weathers. Odgrywany przez niego Greef Karga ma pozyskać jeszcze większą władzę na Nevarro, utrzymując jednocześnie bliskie relacje przyjacielskie z Dinem Djarinem.

W lipcu tego roku Carl opowiedział o ogólnym klimacie oraz większej skali nadchodzącego sezonu.

Doktor Pershing (Omid Abtahi)

Zwiastun ujawniony podczas Star Wars Celebration potwierdził, że w ramach sezonu 3. raz jeszcze spotkamy Doktora Pershinga. Niejednoznaczna moralnie postać przewijała się dotąd w obu poprzednich sezonach Mandalorianina, stanowiąc swoisty pomost pomiędzy bohaterami a antagonistami. Po tym, jak pomógł Dinowi odzyskać Grogu, Pershing kontynuuje swoją ścieżkę na granicy dobra i zła.

Peli Motto (Amy Sedaris)

Ekscentryczna mechanik z Tatooine, dzięki której Din wszedł w posiadanie myśliwca N-1 (wydarzenia z Księgi Boby Fetta), znowu zawita na nasze ekrany. To z kolei potwierdza, że główny bohater ponownie odwiedzi Mos Eisley, co stało się już pewnego rodzaju tradycją szeroko pojętego Mandoverse.

Carson Teva (Paul Sun-Hyung Lee)

Mimo że pojawił się dotąd jedynie w 2 z 16 rozdziałów The Mandalorian, Carson Teva zdołał przekonać do siebie spore grono fanów Star Wars. Zwiastun z Celebration ujawnił, iż pilot Nowej Republiki grany przez Paula Sun-Hyung Lee powróci w sezonie 3., choć szczegóły jego roli nie są jeszcze znane.

Nieznane role

Christopher Lloyd

Legendarny Doktor Emmett Brown z Powrotu do przyszłości w końcu trafi do odległej galaktyki. Szczegóły jego roli pozostają tajemnicą, lecz sama obecność Christophera Lloyda stanowi jedynie dodatkową zachętę do obejrzenia kontynuacji historii Dina i Grogu.

Timothy Lee Meadows

Znany amerykański aktor i komik, jeden z najdłużej obsadzonych członków obsady w Saturday Night Live, gdzie występował przez dziewięć i pół sezonu, również trafi do świata Gwiezdnych wojen za sprawą Mandalorianina. Żadne szczegóły jego roli nie są teraz znane, lecz Tim Meadows pojawił się na jednym z plakatów serialu podczas majowego Celebration.

Postaci z przecieków

Axe Woves (Simon Kassianides)

Żadne oficjalne materiały o nim nie wspominają, lecz Simon Kassianides został dostrzeżony na planie zdjęciowym The Mandalorian, ponownie odtwarzając rolę Axe’a Wovesa – jednego z towarzyszy Bo-Katan podczas wydarzeń z 2. sezonu serialu. Jego lojalność względem Kryze prawdopodobnie oznacza, iż stanie się teraz adwersarzem protagonisty, choć równie dobrze może okazać się nieoczekiwanym sojusznikiem Dina. Czas pokaże, jak twórcy rozwiążą wątek Axe’a.

IG-11 (Taika Waititi)

Jak dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego roku, uznany reżyser i scenarzysta, Taika Waititi, podobno powróci w ramach 3. sezonu Mandalorianina. Tym razem nie chodzi jednak o reżyserię żadnego z odcinków, lecz o ponowne wcielenie się w rolę droida IG-11, któremu Waititi udzielił głosu w 1. sezonie serii.

Wszyscy oczywiście pamiętamy, że droid-zabójca „zginął” w finałowym odcinku 1. sezonu, poświęcając się dla ratowania Grogu i Dina, jednakże w przypadku maszyn podobne zdarzenia nie zawsze muszą oznaczać ostateczny koniec. IG-11 został przecież poważnie uszkodzony przez Dina, a potem naprawiony i przeprogramowany przez Kuiila na przestrzeni zaledwie kilku odcinków. Co więcej, w 2. sezonie Mando, kiedy Djarin przybywa na Nevarro, możemy zobaczyć statuę droida, przypuszczalnie zbudowaną z jego części. Biorąc pod uwagę wszystkie opisane powyżej poszlaki, powrót IG nie wydaje się aż tak nieprawdopodobny, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

To już wszystkie potwierdzone i niepotwierdzone postaci, jakie mają pojawić się w 3. sezonie The Mandalorian. Czekacie na powrót kogoś jeszcze, kogo nie ma na tej liście? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.