Książki i komiksy

Autorka książki „Utracone gwiazdy” uważa, że sequel to kwestia czasu

W dniach 18 – 21 sierpnia w Seattle odbywał się coroczny konwent komiksowy, pod nazwą Emerald City Comic Con. Wśród zaproszonych gości znalazła się Claudia Gray – autorka jednej z najlepiej ocenianych książek nowego kanonu, noszącej tytuł Utracone gwiazdy.

W trakcie sesji pytań i odpowiedzi pisarka została zapytana o szansę na sequel wspomnianej powieści. Jej odpowiedź z pewnością ucieszy liczne grono czytelników, którym trafiła ona w gusta.

„Głęboko wierzę, że to się kiedyś wydarzy. Musimy tylko zobaczyć, jak wygląda harmonogram wydawnictwa, ale słyszę od nich same dobre rzeczy [na temat książki]. Myślę, że to się stanie.”

Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy raz, gdy Claudia Gray deklaruje chęć podjęcia pracy nad kontynuacją Utraconych gwiazd. Wspomniała o tym chociażby podczas wirtualnej konferencji, jaka odbyła przy okazji premiery jej debiutanckiej książki w projekcie Wielkiej Republiki – pozycji dla młodzieży pod tytułem W ciemność. W odpowiedzi na zadane pytanie powiedziała, że według niej nie jest to kwestia „czy”, tylko bardziej „kiedy”. Może to zająć nawet kilka lat, zanim Lucasfilm zwróci się do niej z tym tematem, ale autorka zaczęła już nawet planowanie fabuły.

Claudia Grey jest jak dotąd autorką ośmiu pozycji w nowym kanonie Gwiezdnych wojen. Najnowsza z nich – The Fallen Star – miała premierę w Stanach Zjednoczonych 4 stycznia tego roku, a w Polsce ukaże się nakładem wydawnictwa Olesiejuk już 7 września (pod polskim tytułem Gasnąca gwiazda).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.