Filmy

Star Wars: Domhnall Gleeson chętnie wróciłby do roli Generała Huxa

W ostatnim czasie pojawia się sporo wywiadów z osobami, które były zaangażowane w produkcję trylogii Sequeli. Zadawano pytania o możliwość powrotu do franczyzy i w żadnym przypadku nie padła zdecydowana deklaracja wykluczająca taką ewentualność. Oscar Isaac oczekiwałby świetnej historii, z kolei Rian Johnson mówi, że wręcz pękło by mu serce gdyby nie było mu to dane. Tylko John Boyega był mocno powściągliwy, jednak w jego przypadku nie było to żadne zaskoczenie, biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi aktora.

Podobne pytanie otrzymał ostatnio odtwórca roli Generała Huxa – Domhnall Gleeson. Zapytany podczas konferencji prasowej z okazji premiery jego nowego serialu (The Patient) o to, czy rozważyłby powrót do Gwiezdnych wojen, aktor odpowiedział z dużym entuzjazmem:

„Oczywiście, że tak! [Generał Hux] był bardzo interesujący i myślę, że mógłbym jeszcze wiele z nim zrobić. Nie wydaje mi się jednak, by kiedykolwiek do mnie zadzwonili. Nie sądzę, by ktokolwiek oczekiwał prequela czy sequela Huxa. Ale gdyby, to tak. Te filmy były fantastyczne.”

Jak pamiętamy, Generał Hux został w Ostatnim Jedi sprowadzony do niemal kabaretowej roli, która polegała na permanentnym pomiataniu nim przez Kylo Rena i Snoke’a. Z kolei w Skywalker. Odrodzenie, by zemścić się na swoim zwierzchniku, zdradził Najwyższy porządek, przekazywał informacje Ruchowi Oporu i po dekonspiracji został zastrzelony. Oczywiście w świecie Gwiezdnych wojen wielu bohaterów wracało zza grobu, jednak ciężko zakładać podobny scenariusz w przypadku tak marginalnej postaci.

Sam Domhnall Gleeson też raczej nie może narzekać na brak zajęć. Ma za sobą role w uznanych produkcjach, jak choćby Ex Machina, Zjawa czy Brooklyn. Wkrótce będzie go też można zobaczyć w produkcji HBOThe White House Plumbers.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.