GryKsiążki i komiksySerialeWydarzenia

Wszystkie tytuły Star Wars zapowiedziane na rok 2023

Nastał nowy rok, a wraz z nim czeka nas wiele gwiezdnowojennych nowości! W 2023 debiutować będzie sporo projektów Star Wars i dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik nadchodzących premier. Poniżej znajdziecie informacje na temat wszystkich tytułów osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen planowanych na ten rok, o których na ten moment wiemy. Książki zapowiedziane przez Wydawnictwo Olesiejuk, ze względu na dużą ilość, umieściliśmy na końcu listy. Poza tym przyjmujemy chronologiczny porządek, który oczywiście w niektórych przypadkach opieramy na przypuszczeniach. Zapraszamy!

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja / Star Wars: The Bad Batch

Plakat 2. sezonu serialu Star Wars Parszywa zgraja

4 stycznia na Disney+ rozpoczęła się emisja 2. sezonu animowanego serialu o wyjątkowej jednostce klonów. Na start zadebiutowały dwa odcinki, a kolejne udostępniane będą w tygodniowych odstępach (jeszcze dwa razy ponownie będą to podwójne porcje). Łącznie Parszywa zgraja zostanie z nami do 29 marca. Kompletny rozkład jazdy serialu wraz z tytułami wszystkich odcinków znaleźć możecie tutaj.

The Mandalorian

Plakat 3. sezonu serialu The Mandalorian ukazujący Dina Djarina oraz Grogu

Za dwa miesiące na ekrany naszych telewizorów powrócą Din Djarin oraz Grogu. Emisja 3. sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars rozpocznie się 1 marca. Najpewniej, tak jak w przypadku dwóch poprzednich sezonów, otrzymamy 8 odcinków na przestrzeni ośmiu tygodni. Pierwszy zwiastun (który obejrzeć możecie poniżej) nadchodzących odcinków opublikowany został we wrześniu. W związku z tym kolejnej zapowiedzi ujawniającej nowe sceny i wątki fabularne można spodziewać się w najbliższym czasie.

Star Wars Jedi: Ocalały / Star Wars Jedi: Survivor

Plakat gry Star Wars Jedi: Survivor

Na sequel gry Jedi: Fallen Order przyszło nam poczekać kilka lat, ale wiele wskazuje na to, iż cierpliwość się opłaci. Szczególnie, że od premiery dzieli nas już bardzo niewiele. Survivor trafi bowiem do sprzedaży już 28 kwietnia (pierwotnie miał to być 17 marca, jednak premierę przesunięto, by dopracować tytuł). Niedawno ujawniono zapowiedź ukazującą gameplay, którą obejrzeć możecie poniżej. Zapraszamy też do zapoznania się z naszą analizą materiału – znajdziecie ją tutaj.

Star Wars: Young Jedi Adventures

Grafika promocyjna serialu Star Wars: Young Jedi Adventures

Young Jedi Adventures ma być pierwszym tytułem osadzonym w erze Wielkiej Republiki wykraczającym poza książki i komiksy. Warto jednak mieć na uwadze, iż będzie to serial kierowany do najmłodszych widzów. Premierę zapowiedziano na 4 maja.

Gwiezdne wojny: Wizje / Star Wars: Visions

Plakat 1. sezonu serialu Star Wars: Visions

W tym roku na Disney+ trafić ma także kolejna porcja odcinków Visions. Antologie przyjmujące różne style animacji wydawały się kuszącą propozycją, która jednak koniec końców wypadła dość… różnie. Ale Volume 2 zapowiada jeszcze większe zróżnicowanie, oddając odcinki w ręce twórców z Chile, Francji, Japonii, Indii, Irlandii, Hiszpanii, RPA, Korei Południowej, Anglii oraz Stanów Zjednoczonych. W związku z tym być może łatwiej tym razem będzie każdemu znaleźć coś dla siebie. Premierę zapowiedziano na 4 maja.

Ahsoka

Plakat postaci Ahsoki Tano z 2. sezonu The Mandalorian

Przez lata pozostawała postacią znaną jedynie z seriali animowanych, aż w końcu zadebiutowała w wersji live action w The Mandalorian. W tym roku Ahsokę Tano zobaczymy już we własnym aktorskim serialu. Z licznych przecieków wiemy, że zobaczymy również bohaterów animacji Rebels, w tym Wielkiego Admirała Thrawna. Zdjęcia zakończyły się jesienią, tak że projekt jest coraz bliższy ukończenia. Choć nie publikowano jeszcze oficjalnych zwiastunów, krótki materiał zaprezentowano ekskluzywnie na Star Wars Celebration. Oczywiście wyciekł i obejrzeć możecie go tutaj. Termin premiery pozostaje nieznany, ale bezpiecznie można przypuszczać jesienny debiut.

Skeleton Crew

Logo serialu Skeleton Crew

W 2023 zobaczyć mamy jeszcze jeden serial aktorski osadzony w świecie Gwiezdnych wojen. Podobnie jak The Mandalorian, Skeleton Crew ma być projektem osadzonym w czasach Nowej Republiki, kilka lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, ale rozgrywać się raczej na uboczu. Lucasfilm zamierza odtworzyć urok filmów przygodowych z lat 80. i przedstawić historię grupy dzieci uwięzionych na Zewnętrznych Rubieżach starających się odnaleźć drogę do domu. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Jon Watts odpowiedzialny za ostatnią trylogię filmów o Spider-Manie. Dokładny termin premiery ponownie pozostaje póki co zagadką, jednak zdecydowanie będzie to druga połowa roku, najprawdopodobniej nawet ostatni kwartał.

Książki na polskim rynku

W planach Wydawnictwa Olesiejuk na ten rok znalazło się aż trzynaście gwiezdnowojennych pozycji. W 2023 do sprzedaży trafi kilka nowych tytułów osadzonych w czasach Wielkiej Republiki, ale też wznowiony zostanie druk Ahsoki. Pełną listę planów wydawniczych przedstawiamy poniżej:

 • Cień królowej (tł. Krzysztof Kietzman) – styczeń
 • Wielka Republika. Fatalna misja (tł. Anna Hikiert-Bereza) – luty
 • The High Republic. Midnight Horizon (tł. Anna Hikiert-Bereza) – maj
 • Dooku: Jedi Lost (tł. Krzysztof Kietzman) – maj
 • Próba królowej (tł. Krzysztof Kietzman) – czerwiec
 • The High Republic. Path of Deceit (tł. Anna Hikiert-Bereza) – sierpień
 • Shadow of the Sith (tł. Marta Duda-Gryc) – wrzesień
 • The High Republic. Quest for the Hidden City (tł. Anna Hikiert-Bereza) – wrzesień
 • The High Republic. Convergence (tł. Anna Hikiert-Bereza) – październik
 • Nadzieja królowej (tł. Krzysztof Kietzman) – październik
 • From a Certain Point of View (tł. Krzysztof Kietzman) – listopad
 • Brotherhood (tł. Marta Duda-Gryc) – grudzień
 • Ahsoka (tł. Anna Hikiert-Bereza) – miesiąc nieznany

Póki co – to wszystko. Warto oczywiście mieć na uwadze, iż przyszłość nie jest stała i przynajmniej część wymienionych przez nas projektów może się mniej lub bardziej wyraźnie przesunąć w czasie. O wszelkich zmianach w terminarzu oczywiście będziemy Was informować na bieżąco. W 2023 można oczekiwać też innych gwiezdnowojennych niespodzianek – dopiero co na przykład oznajmiono, iż będzie to ważny rok dla gry Star Wars Ubisoftu. Należy spodziewać się też wielu nowych informacji na temat projektów na kolejne lata jak The Acolyte, 2. sezon Andora, inne gry wideo czy może w końcu pełnometrażowy film kinowy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.