Seriale

Jon Favreau nie ma planów na zakończenie „The Mandalorian”

Już za cztery dni na Disney+ powróci pierwszy serial aktorski Star Wars. Będzie to już 3. sezon The Mandalorian, a wiemy również o planach na kontynuowanie projektu. Kiedyś musi jednak nadejść koniec – a przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Jak bowiem twierdzi Jon Favreau – twórca i showrunner serialu – historia Dina Djarina i Grogu może bez przeszkód trwać i trwać.

W wywiadzie udzielonym portalowi Total Film Favreau został spytany o plany wobec The Mandalorian wykraczające poza 4. sezon. W szczególności – czy zbliżamy się do zwieńczenia historii i czy jakieś pomysły na jej zakończenie w ogóle są. Jego odpowiedź ujawnia jednak, że nie zaprząta sobie tym głowy.

„Nie, nie mam [pomysłu na zakończenie]. Wydaje mi się, że piękno serialu polega na byciu środkowym rozdziałem znacznie większej historii. I choć z czasem dojdziemy do jakiegoś rozwiązania dla tych postaci, nie mam w głowie żadnego finału, do którego dążymy. Wręcz przeciwnie, chciałbym, żeby te historie trwały i trwały. Tak że ci bohaterowie mogą zostać z nami na dłuższą chwilę. Uwielbiam opowiadać poprzez nich i uwielbiam to, jak rozwijają się ich przygody. Nie mogę się doczekać, by robić znacznie więcej.”

Wiemy, że The Mandalorian i jego spin-offy mają składać się na większą narrację, która nawet mogłaby zakończyć się swego rodzaju crossoverowym eventem. Część elementów serialu wskazuje też na potencjalne powiązania z trylogią sequeli. Jeśli jednak Jon Favreau sam nie wie, dokąd zamierza doprowadzić swoją historię, może okazać się, iż nowa fala gwiezdowojennych projektów będzie dzielić problemy z ostatnimi filmami. Ponadto można obawiać się, że bądź co bądź proste przygody Dina Djarina i Grogu nadwerężą wytrzymałość widzów, jeśli będą trwały bez końca i nie zmierzając w żadnym określonym kierunku.

Są to jednak problemy przyszłości – a właściwie obawy, które wcale nie muszą się spełnić. Póki co po ponad dwóch latach przerwy trudno mówić o jakimkolwiek przesycie. Oceny wątków natomiast będzie można podjąć się, gdy już zobaczymy efekty pracy Favreu. Tymczasem przed nami premiera pierwszego odcinka 3. sezonu The Mandalorian. Rozdział 17 trafi na Disney+ już w najbliższą środę, 1 marca. Według przecieków, trwać będzie nieco ponad 35 minut.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.