PublicystykaSeriale

„The Mandalorian” S03E03 (Rozdział 19) – ciekawostki

Od wczoraj na Disney+ dostępny jest trzeci odcinek 3. sezonu The Mandalorian. Jak zwykle, znalazło się w nim trochę smaczków dla fanów. Bez zbędnego przedłużania, omówimy je w poniższym artykule.

Myśliwce przechwytujące

Myśliwce przechwytujące TIE Interceptor na kadrze z serialu The Mandalorian

Na początku odcinka Bo-Katan i Din zostają zaatakowani przez imperialne myśliwce. Nie są to jednak zwykłe myśliwce TIE. Ten model to TIE Interceptor, który po raz pierwszy pojawił się w Powrocie Jedi.

Admirał floty

Od lewej:Wielki Admirał Thrawn, Din Djarin z serialu The Mandalorian

Jak zwraca uwagę Bo-Katan, flota jest zdecydowanie zbyt duża jak na możliwości któregokolwiek z imperialnych watażków. Niewykluczone, że siły Imperium odbudowuje i gromadzi Wielki Admirał Thrawn. Jego obecność w mandowersum została już zasygnalizowana przez Ahsokę Tano w 2. sezonie, a według spekulacji złoczyńca mógłby zadebiutować w formie live action nawet już w ciągu najbliższych tygodni.

Klony

Odcinek w dużej mierze poświęcony jest postaci doktora Pershinga. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, powinny właśnie zostać rozwiane: naukowiec zajmuje się klonowaniem i odegra jeszcze ważną rolę w serialu. Według naszych przewidywań sprzed niemal 3 lat, wszystko zmierza do wyjaśnienia obecności Imperatora Palpatine’a w Epizodzie IX.

Ruch Oporu

Myśliwce X-Wing Ruchu Oporu na kadrze z filmu Przebudzenie Mocy

Gdy Pershing i Elia Kane zwiedzają Coruscant, w tle słychać utwór będący wariacją March of the Resistance Johna Williamsa. Jak wskazuje tytuł, motyw muzyczny reprezentował Ruch Oporu w Przebudzeniu Mocy. W The Mandalorian w nieco zmienionej formie jest muzycznym symbolem Nowej Republiki.

Umate

W tej samej scenie po raz pierwszy w wersji live action przedstawiony zostaje najwyższy szczyt planety. Choć jego widok w tej formie jest nowością, zobaczyć mogliśmy go już w Wojnach klonów, a wspominany jest między innymi w powieści Charlesa Soule’a Światło Jedi. Przewijał się również w tytułach należących obecnie do Legend.

To pułapka!

Admirał Ackbar na kadrze z Powrotu Jedi

W finałowej scenie swojego wątku w tym odcinku, doktor Pershing zwraca się do nadzorującego zabieg Kalamarianina. Nalega, że wszystko jest sprawką Kane i krzyczy „To była pułapka!”. Połączenie kalamariańskiej postaci ze słowem „pułapka” oczywiście błyskawicznie budzi skojarzenia z ikoniczną sceną Admirała Ackbara.

Dni tygodnia

Bendu i Kanan na kadrze z serialu Rebelianci

W różnych scenach padają określenia dwóch dni funkcjonujących w świecie Gwiezdnych wojen: Benduday i Taungsday. Bendu to nazwa zakonu będącego prekursorem zakonu Jedi. Nazywała się tak również tajemnicza połączona z Mocą istota z Rebeliantów. Taungowie z kolei to rasa, która w zamierzchłych czasach zamieszkiwała Coruscant i z której wywodzili się Mandalorianie.

Nocne Sowy

Bo-Katan i Nocne Sowy na kadrze z serialu The Mandalorian

Pod koniec odcinka Bo-Katan zostaje nazwana Nocną Sową. Nocne Sowy to elitarna jednostka mandaloriańskich wojowników. W 2. sezonie The Mandalorian bohaterkę widzieliśmy w towarzystwie dwóch nowych członków grupy. Byli to Axe Woves i Koska Reeves.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.