FilmyPublicystykaSeriale

[Teoria] „Baby Yoda” jest kluczowy w badaniach nad sklonowaniem Palpatine’a

Jeden z naszych fanów zmieścił pod postem na Facebooku interesujący komentarz, zawierający teorię łączącą fabułę 1. sezonu The Mandalorian ze Skywalker. Odrodzenie. Wpis ten tak skutecznie do mnie przemówił, że postanowiłem pociągnąć temat dalej i rozwinąć nieco myśl przewodnią, która brzmi: „Baby Yoda” jest kluczowym elementem badań nad sklonowaniem Palpatine’a ukazanego Epizodzie IX.

Dlaczego ta teoria już na pierwszy rzut oka wydaje się logiczna? Poszlak i przesłanek ku niej jest co najmniej kilka. Po pierwsze, z Klientem (imperialnym watażką) z 1. sezonu Mandalorianina współpracował niejaki doktor Pershing, którego powiązania z klonerami z Kamino są aż nadto wyraźne – zdradza go przede wszystkim ubiór, na którym widnieją emblematy Kaminoan. Uwadze nie może ujść również fakt, że Dzieckiem zainteresowani byli wyłącznie ex-członkowie armii Imperium (i najęci przez nich łowcy nagród), więc można podejrzewać, że – świadomie bądź nie – działali na zlecenie osób odpowiedzialnych za sklonowanie ciała Imperatora.

Kolejnym dowodem na poparcie postawionej tezy jest wrażliwość na Moc, jaką objawia Dziecko. Proces klonowania ciała wrażliwego na Moc jest najpewniej znacznie trudniejszy niż stworzenie armii niewrażliwych na nią klonów. Potrzebny jest zatem nie tylko wzorzec, ale też obiekt badawczy, który może posługiwać się Mocą, ale przejawia również symptomy dużo głębszego połączenia z nią niż większość żywych istot. By prawidłowo sklonować ciało potężnego Palpatine’a, najprawdopodobniej wymagany jest „ochotnik” o zbliżonych parametrach, na którym możliwe będzie wykonanie serii testów. Tutaj wkracza także motyw Snoke’a – po finale Sagi wiadomo już, że jest klonem, ale zgaduję, że on również pochodzi od użytkownika Mocy schwytanego przez Imperium, podobnie jak podopieczny Dina Djarina.

Warto także przypomnieć sobie plotki i przecieki jeszcze sprzed premiery 1. sezonu Mando. Sugerowano wówczas, że serial będzie silnie nawiązywał do historii Najwyższego Porządku, jednak z perspektywy czasu i po premierze zarówno Skywalker. Odrodzenia, jak i The Mandalorian jestem skłonny przypuszczać, że przede wszystkim chodzi tu o Ostateczny Porządek Palpatine’a (i Najwyższy Porządek jako jego „przybudówkę”). Pojawiały się zresztą głosy, że serial i finał sagi Star Wars mają łączyć pewne ważne wątki.

Na koniec zostawiam sobie najnowsze przecieki. Sądzę, że nie bez przyczyny Dave Filoni zaplanował pojawienie się w serii Ahsoki Tano. Wiele osób twierdzi, że może chodzić jedynie o epizodyczną rolę, gdzie była Jedi podszkoli „Baby Yodę” w technikach Mocy, ale znając podejście Dave’a do jego ukochanej postaci, jestem przekonany, że jej rola będzie znacznie ważniejsza. Biorąc pod uwagę całą przedstawioną powyżej teorię, nie zdziwię się, jeśli Ahsoka będzie chciała wspomóc Dina w ukryciu Dziecka przed sługami Imperium, gdyż zapewne w większym stopniu będzie zdawać sobie sprawę z tego, co się święci.

Uważam, że mały bohater ostatecznie nie trafi w ręce ex-imperialnych, dzięki czemu Palpatine nigdy nie doczeka się w pełni sprawnego ciała. Dlatego właśnie jego klon aż do wydarzeń z The Rise of Skywalker będzie musiał radzić sobie z pomocą aparatury podtrzymującej życie.

Pamiętajcie, że przedstawiony powyżej tekst to wyłącznie fanowska teoria, więc jak najbardziej może okazać się całkowicie lub częściowo nieprawdziwa. Czasem warto jednak popuścić wodze fantazji i spróbować przewidzieć, co tak naprawdę planują twórcy Gwiezdnych wojen. Jeśli macie własne teorie lub chcielibyście wytknąć coś tej przedstawionej w tekście, zachęcam do dyskusji!

Podobne posty

11 komentarzy

  1. Nie lubię jak teorie dotykają zaoranych siqueli w jakim kol wiek kontekście. Nawet jeśli ma to podłoże logiczne. Mało już było na temat klonowania? Cały okres „Wojen Klonów” nie wystarczy? Teraz wszystko i wszystkich będziemy usprawiedliwiać tylko tym!? xD

    1. Naprawde dużo było „klonowania” pomijając armię Republiki to całe nic.Jeśli będzie to logicznie i w miarę spójnie opowiedziane to niech to robią.Naprawdę śmieszne jest to ,że nawet jeśli coś w okresie Sequeli będzie spójne i tworzyć będzie zgrabną całość z resztą Uniwersum ,to zostanie zjechane bo „SEQUELE”.

  2. Jeśli akcja tego serialu toczy się w czasie czasów Snoka czyli w czasie Sequeli to skąd tam Baby Yoda skoro on odszedł w Return of The Jedi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.