Seriale

Znamy liczbę i przybliżony czas trwania odcinków „The Acolyte”!

W tym roku oprócz 3. sezonu The Mandalorian czeka nas jeszcze premiera Ahsoki z Rosario Dawson w roli głównej. W przyszłym ponownie zobaczymy kontynuację znanego tytułu – Andora – oraz nowy serial aktorski Star Wars. Będzie to osadzony w erze Wielkiej Republiki The Acolyte, na temat którego wypłynęły właśnie nowe informacje.

Jak przekazuje The Direct, na stronie agencji reprezentującej jedną ze specjalistek pracujących nad serialem pojawiły się dość szczegółowe dane dotyczące struktury sezonu. Według nich, The Acolyte składać ma się z 8 odcinków, z których każdy liczyć będzie po około 60 minut. Czas trwania oczywiście należy traktować w przybliżeniu, ale z całą pewnością jest to już jakiś konkretny wyznacznik. The Direct zwraca uwagę, iż dane odnoszące się do długości epizodów innych seriali są dość trafne, a margines błędu wynosi około 5 minut.

Oczywiście wciąż nie są to oficjalne informacje. Ponadto produkcja The Acolyte wciąż trwa, więc nawet jeśli serial powstaje z założeniem godzinnych odcinków, do czasu premiery czas ten może jeszcze skurczyć się w montażu. Jest to jednak wskazówka, czego mniej więcej możemy oczekiwać.

The Acolyte będzie pierwszym wysokoprofilowym projektem Star Wars osadzonym w okresie Wielkiej Republiki. Akcja serialu będzie wobec tego rozgrywać się jeszcze na długo przed wydarzeniami z trylogii prequeli Georga’a Lucasa, w czasie dobrze znanym już czytelnikom książek i komiksów. Projekt ma też przyjąć wyjątkową perspektywę użytkowników Ciemnej Strony Mocy. Showrunnerką i reżyserką pierwszego odcinka jest Leslye Headland – za resztę odcinków według plotek odpowiadać może Kate Herron. W obsadzie znaleźli się między innymi Amandla Stenberg (Igrzyska śmierciNienawiść, którą dajesz), Lee Jung-jae (Squid Game), Manny Jacinto (Nine Perfect Strangers), Dafne Keen (LoganMroczne materie), Jodie Turner-Smith (Queen & Slim), Dean-Charles Chapman (1917) oraz Carrie-Anne Moss (Matrix).

Kilka dni temu Bob Iger, CEO Disneya, potwierdził, że serial zadebiutuje w 2024.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.