Seriale

„The Mandalorian” S03E04 (Rozdział 20) – ciekawostki

Minęła kolejna środa i na Disney+ pojawił się kolejny odcinek The Mandalorian. Czwarty epizod 3. sezonu serialu był wyjątkowo krótki skupił się na historii o względnie małej skali. Pomimo tego znalazło się oczywiście miejsce na garść easter eggów. Poniżej możecie zapoznać się z naszym wyborem najciekawszych nawiązań.

Greef Karga

Kadr z Disney Gallery: Star Wars - The Mandalorian

Najnowszy odcinek pierwszego serialu aktorskiego Star Wars wyreżyserował Carl Weathers. Fani najlepiej znają go z występów przed kamerą. W The Mandalorian Weathers wciela się bowiem w postać Greefa Kargi.

Boba Fett

Boba Fett na kadrze z filmu Powrót Jedi

Jako pierwszy Mandalorianin, którego dane było zobaczyć widowni, Boba Fett pozostaje inspiracją dla obrazowania tej grupy. W najnowszym odcinku widzimy, jak Mandalorianie używają m.in. blasterów EE-3 wywodzących się właśnie z arsenału legendarnego łowcy nagród.

Szczyty Kyrimorut

Kadr z czwartego odcinka 3. sezonu The Mandalorian

Bo-Katan wskazuje, iż pasmo górskie, z którym będą musieli zmierzyć się bohaterowie, nie jest wyższe od szczytów Kyrimorut. Mówi o swoich doświadczeniach wspinaczki, jednak w Legendach jest to również miejsce położenia mandaloriańskiego bastionu, siedziby klanu Skirata.

Ironia losu

Ragnar zostaje porwany przez stworzenie zwane wrzastrzębiem (ang. shriek-hawk). To drapieżny ptak pochodzący z Mandalory. Co jednak wyjątkowo ciekawe, ikona wrzestrzębia jest herbem klanu Vizsla. Należał do niego oczywiście Pre Vizsla, ale również obecny w odcinku Paz Vizsla i jego porwany przez zwierzę syn.

Rozkaz 66

Za pośrednictwem wspomnień Grogu zobaczyć możemy kolejne przedstawienie Rozkazu 66. Wydarzenie przedstawione oryginalnie w Zemście Sithów doczekało się ujęć z wielu perspektyw i wygląda na to, że z czasem będzie ich tylko więcej.

Temuera Morrison

Głos klonów w retrospekcji to głos Temuery Morrisona. Aktor w trylogii prequeli wcielił się w Jango Fetta oraz jego liczne klony. Obecnie wciela się z kolei w Bobę Fetta, jednak zarówno w Obi-Wanie Kenobim, jak i tej scenie z The Mandalorian, wciąż powraca do roli sprzed lat.

Ahmed Best

Rycerzem Jedi eskortującym Grogu jest Kelleran Beq, w którego wciela się Ahmed Best. Best pojawił się już w tej roli teleturnieju dla dzieci Jedi Challenge, jednak to jego pierwszy występ w wysokoprofilowym projekcie Star Wars. Przynajmniej od czasu innej roli w uniwersum, gdyż aktor lata wcześniej grał też Jar Jara.

Naboo

Jacht typu Nubian H na kadrze z serialu The Mandalorian

Wśrod nawiązań do trylogii prequeli pojawia się coraz więcej bezpośrednich odwołań do Naboo, ojczystej planety Padmé Amidali. Din Djarin lata myśliwcem N-1, natomiast w scenie ukazującej Rozkaz 66 pojawia się jacht typu Nubian H, który zobaczyć mogliśmy w Ataku klonów.

Większa ryba

Liam Neeson jako Qui-Gon Jinn

Jak stwierdził pewien mądry Jedi, zawsze znajdzie się większa ryba. Finał pościgu Mandalorian za wrzastrzębiem idealnie wpisuje się w tę filozofię.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.