Seriale

„Wojny klonów” – aktorzy opowiadają o 8. sezonie serialu

Trzy lata temu w ostatnim zrywie do emisji powróciły Wojny klonów. Serial oryginalnie został anulowany w roku 2013. Udostępnienie na Disney+ finałowych dwunastu odcinków było zatem prawdziwym świętem dla fanów Gwiezdnych wojen. Szczególnie, że 7. sezon animacji okazał się znakomity. Trudno jednak nie zadawać sobie pytania „co by było, gdyby…?”. Dzięki niedawnym wypowiedziom aktorów głosowych natomiast możemy dowiedzieć się, iż alternatywna rzeczywistość, w której serial powstawał dłużej, nie jest aż tak odległa.

Dee Bradley Baker (klony) oraz James Arnold Taylor (Obi-Wan Kenobi) uczestniczyli w Emerald City Comic-Con. Jak informuje portal The Direct, w czasie wydarzenia aktorzy ujawnili, iż Wojny klonów były rozwijane ze sporym wyprzedzeniem. Przez to artyści zdążyli nagrać swoje kwestie nie tylko do niedokończonego 6. i anulowanego 7. sezonu serialu. Prace były tak zaawansowane, że powstawał już nawet 8.

DBB: Jak daleko zaszliśmy? Zaczęliśmy sezon 8. zanim wyciągnęli wtyczkę?

JAT: Tak, chwialiśmy się na tej granicy. Nagrano ogrom materiałów. George Lucas początkowo mówił, że chce zrealizować 300 odcinków Wojen klonów.

Obecnie – po emisji finałowego sezonu – serial może pochwalić się 134 epizodami. Trudno powiedzieć, czy twórcom udałoby się zrealizować jeszcze 166 kolejnych zgodnie z oryginalnym zamierzeniami George’a Lucasa. Nawet powstanie 8. sezonu, do którego według aktorów dawno temu zaczęto nagrania, byłoby jednak prawdziwą gratką dla fanów. Niestety – tych historii już nie obejrzymy. Wojny klonów nie przepadły jednak zupełnie i kontynuowane były między innymi w Rebeliantach, obecnie w Parszywej zgrai, a wątki niektórych bohaterów przeniosą się nawet na grunt seriali aktorskich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.