Seriale

„The Mandalorian” S03E06 (Rozdział 22) – ciekawostki

Jak w każdą środę na przestrzeni ostatnich tygodni, na Disney+ oczywiście zadebiutował dziś kolejny odcinek The Mandalorian. Za nami już sześć odcinków 3. sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars. Najnowszy epizod – wyreżyserowany przez Bryce Dallas Howard – zawiera w sobie kilka ciekawych easter eggów. Dlatego nie przedłużając zapraszamy do zapoznania się z naszą listą ciekawostek z Rozdziału 22!

Konflikt

Przedstawiciele ras Kalamarian oraz Quarrenów na kadrze z The Mandalorian

Odcinek otwiera scena, w której Axe Woves i podlegający mu Mandalorianie „odbijają” zbiegłego członka kalamariańskiej rodziny królewskiej. Statek należy do quarreńskiej załogi, w związku z czym wspomniane zostają waśnie pomiędzy Quarrenami a Kalamarianami. Konflikt ten został przedstawiony wcześniej w Wojnach klonów.

Śmietanka towarzyska

Jack Black i Lizzo na kadrze z szóstego odcinka 3. sezonu The Mandalorian

Gdy Din i Bo-Katan przybywają na Plazir-15, bardzo szybko trafiają na dwór pary królewskiej. W Kapitana Bombardiera oraz Księżną wcielają się osobistości znaczące również na naszej planecie: odpowiednio Jack Black – popularny komik – oraz Lizzo – piosenkarka.

Znajomi obcy

W tej samej scenie przy stole zasiada wielu przedstawicieli różnorodnych gatunków. Zobaczyć możemy choćby Bithów, Sullustan czy Ithorian. The Mandalorian czerpie pełnymi garściami z bogactwa świata Gwiezdnych wojen.

Powiedziałem swoje

Kuiil i Din Djarin na kadrze z serialu The Mandalorian

Dla przebiegu fabuły kluczowa okazuje się znajomość obyczajów Ugnaughtów. Din Djarin odwołuje się do swych doświadczeń z Kuiilem z pierwszego sezonu serialu. Powraca oczywiście ikoniczna kwestia „I have spoken”.

Droidy

Na Plazir-15 wszystkie sektory gospodarki obsługują przeprogramowane droidy bojowe. Zobaczyć możemy zatem dużo kształtów znanych z trylogii prequeli czy Wojen klonów. Ponadto na planecie znajduje się specjalny bar dla droidów, a początkowe zaskoczenie i niechęć jego klientów w reakcji na wizytę Dina Djarina i Bo-Katan Kryze stanowi ciekawe odwrócenie ról ze sceny w kantynie z Nowej nadziei.

The Man-DeLorean

Oprócz wcześniej wspomnianych występów gościnnych, ważną rolę w odcinku odgrywa jeszcze jeden znany aktor. Chodzi oczywiście o Christophera Lloyda. W The Mandalorian zagrał komisarza Helgaita, jednak większości widzów najpewniej wciąż najlepiej znany jest jako doktor Emmett Brown z trylogii Powrót do przyszłości.

Imię z przeszłości

Christopher Lee jako Hrabia Dooku

Helgait jako inspirację i swojego bohatera wskazuje Hrabiego Dooku, którego uważał za wizjonera. Znaczenia złoczyńcy odgrywanego przez Christophera Lee dla świata Star Wars chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.