Filmy

Luke Skywalker w filmie Star Wars o Rey i Nowym Zakonie Jedi?

Już w 2025 Gwiezdne wojny mają powrócić na ekrany kin. Pierwszy od czasu Epizodu IX film odsłoni przed nami jeszcze odleglejszą przyszłość uniwersum. Ponownie zobaczymy Daisy Ridley w roli Rey, teraz zajmującej się odbudową Zakonu Jedi. Według opisu fabuły istotne w jej ścieżce mentorki będą teksty Jedi oraz nauki, które w Ostatnim Jedi przekazał jej Luke Skywalker.

W związku z tym nasuwa się oczywiste pytanie – czy w nadchodzącej produkcji zobaczymy również Marka Hamilla? Aktor został o to zapytany w ostatnim wywiadzie udzielonym magazynowi Esquire. Jego odpowiedź niestety okazuje się bardzo wymijająca.

„Pracując dla Lucasfilmu nauczyłem się jednej rzeczy: wszystko jest tajne. Absolutnie wszystko. Tak że gdybym był zaangażowany, nie mógłbym o tym powiedzieć. A gdybym nie był, też nie mógłbym powiedzieć. A więc nie wiem. Chyba wszyscy przekonamy się wspólnie.”

Hamill niedawno sugerował, iż raczej nie jest zainteresowany kolejnym występem w odmłodzonej wersji. W filmie o Nowym Zakonie Jedi Luke Skywalker musiałby się jednak pojawić jako duch Mocy. Do tej roli aktor musiałby co najwyżej ponownie poddać się charakteryzacji. Biorąc to pod uwagę można dojść do wniosku, iż mógłby być otwarty na kolejny powrót do świata Star Wars. Jak jednak sam stwierdził, przekonamy się w przyszłości.

Film o Rey i Nowym Zakonie Jedi zadebiutuje najpewniej w grudniu 2025. Scenarzystą projektu jest Steven Knight. Za reżyserię natomiast odpowiadać będzie Sharmeen Obaid-Chinoy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.