Seriale

4. sezon „The Mandalorian” opóźniony przez strajk scenarzystów. Kiedy premiera?

Po długim oczekiwaniu w tym roku w końcu zobaczyliśmy 3. sezon pierwszego serialu aktorskiego Star Wars. The Mandalorian powrócił na Disney+ po ponad dwuletniej przerwie. Niestety wygląda na to, iż aby dotrwać do emisji kolejnych odcinków, jeszcze raz będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Jakiś czas temu Jon Favreu – twórca serialu – oznajmił, że scenariusze 4. sezonu The Mandalorian są już gotowe. Według doniesień prace na planie miały ruszyć jesienią. Produkcja projektu o takiej skali wymaga jednak znacznie większego wkładu związanego z szeroko pojętym scenopisarstwem. Dlatego też w związku z trwającym właśnie strajkiem scenarzystów Lucasfilm został zmuszony do zmiany planów.

Jak informuje Deadline, start produkcji planowano początkowo już na wrzesień tego roku. Ale póki co wstrzymano przygotowania właśnie z uwagi na strajk Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Nie wiadomo, kiedy scenarzyści i wytwórnie mogą dojść do porozumienia. Według niektórych ekspertów obecna sytuacja może potrwać nawet do jesieni czy samej końcówki roku. W optymistycznej wizji, The Mandalorian mógłby zatem trafić do realizacji w początkowym okresie 2024.

Zdjęcia do poprzednich sezonów trwały około 5 miesięcy, a następnie odcinki debiutowały w okresie wahającym się między 8 a 12 miesiącami od zakończenia prac na planie. Gdyby wszystko poszło sprawnie, 4. sezon The Mandalorian trafiłby na Disney+ najpewniej w okolicach połowy roku 2025. To jednak wciąż dość optymistyczny scenariusz i trudno dokładnie przewidzieć, jak potoczą się losy takich produkcji. Musimy mieć nadzieję, iż hollywoodzkie wytwórnie jak najszybciej dojdą do porozumienia ze scenarzystami.

Tymczasem jeszcze w tym roku zobaczymy dwa nowe seriale Star Wars – oba z The Mandalorian zresztą powiązane. Pierwszym, który zadebiutuje już w sierpniu, będzie Ahsoka. Drugi natomiast to Skeleton Crew, którego premiery spodziewać możemy się w listopadzie lub grudniu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.