Filmy

Ogłoszono daty premier nadchodzących filmów Star Wars!

Na początku kwietnia w czasie Star Wars Celebration zapowiedziano aż trzy nowe filmy osadzone w uniwersum Gwiezdnych wojen. Nie podano wówczas dat premier, więc posiłkować mogliśmy się jedynie nieoficjalnymi doniesieniami i spekulacjami. Teraz jednak ogłoszono konkretne terminy, w których zadebiutują nadchodzące produkcje.

Jak informuje Variety, Disney zaktualizował właśnie kalendarz premier. Wśród licznych projektów ujętych w planach firmy oczywiście znalazły się filmy Star Wars. Dotychczas debiuty opowieści z odległej galaktyki planowane były na grudzień 2025 oraz 2027 roku. Doszło do pojedynczego przesunięcia, a do tego – oczywiście – dodano jeszcze jedną premierę.

Teraz najbliższy film Star Wars ma trafić na ekrany kin 22 maja 2026 roku. Kolejny zobaczymy jeszcze w tym samym roku zaledwie siedem miesięcy później – 18 grudnia. Ostatni (na ten moment) zadebiutuje po upływie kolejnych dwunastu miesięcy, 17 grudnia 2027 roku.

Pierwszy z nich to najpewniej film o Rey i Nowym Zakonie Jedi. Ten projekt powstaje najdłużej i Lucasfilm prawdopodobnie najszybciej przystąpi do jego realizacji. Drugi w kolejce zapewne znajduje się kinowy finał wątków z seriali aktorskich Star Wars na Disney+, czyli rzekoma luźna adaptacja Dziedzica Imperium. Trzeci natomiast to niemal na pewno film Jamesa Mangolda o pierwszych użytkownikach Mocy osadzony w nowej erze znanej jako Świt Jedi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.