Seriale

Donald Glover powróci jako Lando Calrissian! Napisze też scenariusz serialu

Niedługo po starcie platformy streamingowej Disney+, Lucasfilm hucznie zapowiadał wiele kolejnych projektów, które miały na nią trafić. Jednym z nich był serial Lando, o którym jednak od czasu pierwszego ogłoszenia słuch niemal zaginął. Do serialu był co prawda przypisany showrunner – Justin Simien – ale nawet on nie miał pojęcia, co dzieje się z produkcją. W wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter stwierdził:

„Pracuję nad nim, tak myślę, ale nie wiem na pewno.”

Okazuje się, że wątpliwości twórcy były uzasadnione. Projekt bowiem w dalszym ciągu powstaje, jednak bez jego udziału. Jego miejsce zajął za to Donald Glover, który w Lando Calrissiana wcielił się w spin-offie Solo.

Jak informuje Deadline, Lando powstanie pod kontrolą Glovera oraz jego brata Stephena. Bracia współpracowali już tworząc choćby hitowy serial Atlanta. Lucasfilm zaangażował ich jeszcze przed rozpoczęciem strajku scenarzystów. Donald Glover oczywiście i tak wystąpiłby w serialu w roli tytułowego bohatera. Jakiś czas temu twierdził, że z wielką chęcią wróci do roli Lando, o ile okazja będzie „właściwa”. Wygląda na to, że najwłaściwszą opcją okazała się możliwość stworzenia serialu samodzielnie.

Przez wspomniany strajk, prace nad scenariuszami rzecz jasna nie ruszą do przodu. W związku z tym wyjątkowo trudno określić, kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia produkcji czy tym bardziej premiery serialu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.