Publicystyka

„Ahsoka” S01E07 („Sny i szaleństwo”) – ciekawostki

Dziś na Disney+ trafił przedostatni epizod 1. sezonu najnowszego serialu aktorskiego Star Wars. Choć Ahsoka zakończy się już za tydzień, twórcy nie przestają rozpieszczać nas odniesieniami do innych projektów z odległej galaktyki. Jak zwykle przedstawiamy zatem zestawienie najciekawszych z nich. Zapraszamy!


Stolica galaktyki

Świątynia Jedi na planecie Coruscant

W nowym odcinku po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat mamy okazję zobaczyć Coruscant. Niedawno zabrały nas tam już seriale Obi-Wan Kenobi, Andor oraz The Mandalorian.


Bitwa o Mandalorę

Din Djarin i Bo-Katan Kryze na kadrze z serialu The Mandalorian

W czasie przesłuchania Hery Syndulli przez senatorów Nowej Republiki, Carson Teva bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń z 3. sezonu The Mandalorian. Wspomniany zostaje też Moff Gideon.


Leia Organa

Carrie Fisher jako Leia Organa w filmie Powrót Jedi

Sytuację pośrednio rozwiązuje Leia, przysyłając C-3PO. Tym samym dowiadujemy się, iż bohaterka Rebelii pełni w Nowej Republice funkcję przewodniczącej Rady Obrony.


Anakin Skywalker

Hayden Christensen jako Anakin Skywalker w serialu Star Wars: Ahsoka

Jeszcze jeden występ zalicza Hayden Christensen. Tym razem wciela się w Anakina Skywalkera w ramach jednego z nagrań, które zostawił swojej padawance. Ahsoka oznajmia, że jest ich około 20, tak że niewykluczone, że w przyszłości będzie nam dane zobaczyć jeszcze jakieś lekcje.


Dawni wrogowie

Christopher Lee jako Hrabia Dooku

Z ust Anakina możemy usłyszeć imiona przeciwników znanych z czasu wojen klonów. Są to Generał Grievous, Hrabia Dooku oraz Asajj Ventress.


Inkwizycja

Inkwizytor z podwójnym mieczem świetlnym na kadrze z serialu Star Wars: Ahsoka

Gdy Thrawn żąda informacji na temat Ahsoki, Morgan Elsbeth dzieli się z nim danymi zdobytymi przez Inkwizycję. Co ciekawe, jest to jej kolejny związek z tą organizacją – w pierwszej połowie sezonu współpracowała z byłym Inkwizytorem Marrokiem.


Znajomi

Anakin Skywalker i Thrawn na okładce książki

Tym samym Wielki Admirał dowiaduje się, iż Ahsoka jest uczennicą Anakina Skywalkera. Na tę informację Chiss reaguje z niepokojem. Fani książek Star Wars doskonale wiedzą, dlaczego – Thrawn miał okazję spotkać go zarówno przed, jak i po przejściu na ciemną stronę.


Rola rebelianta

Zeb na kadrze z piątego odcinka 3. sezonu The Mandalorian

Z rozmowy Ezry i Sabine dowiadujemy się, czym dokładnie zajmuje się Zeb. Bohater Rebeliantów pojawił się już w 3. sezonie The Mandalorian w mundurze Nowej Republiki. Teraz wiemy, iż szkoli rekrutów.

Podobne posty

3 komentarzy

  1. Dodałbym jeszcze słowa Sabine: „Pokojowe nie oznacza bezbronne”. W „Wojnach Klonów” (s2 e13) Satine mówi „To że jestem pacyfistką nie oznacza, że nie mogę się bronić”. Są to bardzo zbliżone do siebie zdania

  2. Dodałbym jeszcze słowa Sabine „Pokojowe nie oznacza bezbronne”. W „Wojnach Klonów” (s2 e13) Satine mówi „To że jestem pacyfistką nie oznacza że nie mogę się bronić”. Są to bardzo zbliżone do siebie zdania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.