Recenzje

„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „The High Tower”

Wczoraj miał premierę najnowszy odcinek nowej gwiezdnowojennej animacji i, moim zdaniem, jest to najlepszy z dotychczasowych epizodów.

W dalszej części tekstu możliwe są spoilery ze Star Wars: Resistance!

Dzieje się tak głównie za sprawą fabuły. Nareszcie nadszedł ten moment, kiedy cała intryga zaczyna się zawiązywać i serial powoli rusza w kierunku nadanym przez tytuł, czyli wyraźnego zaakcentowania Ruchu Oporu i jego rywalizacji z Najwyższym Porządkiem. W The High Tower (pol. Wysoka Wieża) jesteśmy bowiem świadkami odwiedzin majora Vonrega wraz ze szturmowcami na stacji Colossus. Wizyta ma na celu próbę przyłączenia stacji do Najwyższego Porządku, pod pozorem ochrony przed piratami (którzy, jak pamiętamy z drugiego odcinka, są narzędziem w rękach spadkobierców Imperium). Do tego dochodzą problemy z zasilaniem stacji. Kapitan Doza nie jest jednak przekonany co do dołączenia do Najwyższego Porządku. Cała rozmowa Vonrega z kapitanem Dozą zostaje z kolei podsłuchana przez Kazudę, który dostał się do Wieży za pośrednictwem jednego z Asów – Hype’a Fazona.

W rolę Asa-Rodianina gościnnie wcielił się Donald Faison, który zagrał naprawdę świetnie, a jego ekscentryczny sposób bycia wprowadza pewną świeżość. Ponadto jego pojawienie się umożliwiło rzucenie odrobiny światła na przeszłość mechanik ekipy Fireball – Tam. Humor w najnowszym odcinku wkroczył na jeszcze wyższy poziom, a Neeku jest po prostu cudowny. Odnoszę również wrażenie, że styl graficzny uległ nieznancznej poprawie, chyba że ma to związek z dłuższym okresem, przez który nie oglądałem serialu.

Do minusów zaliczyłbym coś, co obserwuję już od początku, a ciągła tego obecność zaczyna powoli męczyć. Mianowicie chodzi o dialogi i niekiedy dość sztuczne ich prowadzenie, rzucające się coraz bardziej w oczy. Mam nadzieję, że ulegnie to zmianie w kolejnych odcinkach albo w następnym sezonie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.