Seriale

„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „The High Tower”

vonreg-doza-resistance

Wczoraj miał premierę najnowszy odcinek nowej gwiezdnowojennej animacji i, moim zdaniem, jest to najlepszy z dotychczasowych epizodów.

W dalszej części tekstu możliwe są spoilery ze Star Wars: Resistance!

Dzieje się tak głównie za sprawą fabuły. Nareszcie nadszedł ten moment, kiedy cała intryga zaczyna się zawiązywać i serial powoli rusza w kierunku nadanym przez tytuł, czyli wyraźnego zaakcentowania Ruchu Oporu i jego rywalizacji z Najwyższym Porządkiem. W The High Tower (pol. Wysoka Wieża) jesteśmy bowiem świadkami odwiedzin majora Vonrega wraz ze szturmowcami na stacji Colossus. Wizyta ma na celu próbę przyłączenia stacji do Najwyższego Porządku, pod pozorem ochrony przed piratami (którzy, jak pamiętamy z drugiego odcinka, są narzędziem w rękach spadkobierców Imperium). Do tego dochodzą problemy z zasilaniem stacji. Kapitan Doza nie jest jednak przekonany co do dołączenia do Najwyższego Porządku. Cała rozmowa Vonrega z kapitanem Dozą zostaje z kolei podsłuchana przez Kazudę, który dostał się do Wieży za pośrednictwem jednego z Asów – Hype’a Fazona.

W rolę Asa-Rodianina gościnnie wcielił się Donald Faison, który zagrał naprawdę świetnie, a jego ekscentryczny sposób bycia wprowadza pewną świeżość. Ponadto jego pojawienie się umożliwiło rzucenie odrobiny światła na przeszłość mechanik ekipy Fireball – Tam. Humor w najnowszym odcinku wkroczył na jeszcze wyższy poziom, a Neeku jest po prostu cudowny. Odnoszę również wrażenie, że styl graficzny uległ nieznancznej poprawie, chyba że ma to związek z dłuższym okresem, przez który nie oglądałem serialu.

Do minusów zaliczyłbym coś, co obserwuję już od początku, a ciągła tego obecność zaczyna powoli męczyć. Mianowicie chodzi o dialogi i niekiedy dość sztuczne ich prowadzenie, rzucające się coraz bardziej w oczy. Mam nadzieję, że ulegnie to zmianie w kolejnych odcinkach albo w następnym sezonie.

Reklamy

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.