Książki i komiksy

Miecz świetlny Rey Skywalker ze szczegółowym opisem i oficjalną grafiką

Już bardzo niedługo, bo 20 października, do sprzedaży trafi nowa gwiezdnowojenna książka wydawnictwa Insight Editions. Star Wars: The Lightsaber Collection ma lepiej przedstawić czytelnikom jeden z najbardziej charakterystycznych elementów obecnych w odległej galaktyce – jak wskazuje tytuł, będzie to przewodnik poświęcony mieczom świetlnym.

Jakiś czas temu w ramach promocji właśnie tej pozycji otrzymaliśmy możliwość dokładnego przyjrzenia się broni używanej w krótkiej retrospekcji w Epizodzie IX przez Leię. Teraz za pośrednictwem portalu Star Wars News Net zaprezentowano obraz i opis innego miecza pojawiającego się w The Rise of Skywalker zaledwie przez chwilę – zbudowanego przez główną bohaterkę, zapalonego dopiero w ostatniej scenie filmu. Poniżej możecie się zapoznać z oficjalnym opisem miecza świetlnego Rey Skywalker oraz obejrzeć projekt jego rękojeści ze wszystkimi szczegółami.

„Po pokonaniu widma Sithów na Exegolu, Rey odbywa podróż na pustynie planety Tatooine, by pogrzebać miecze świetlne należące niegdyś do Lei Organy oraz Luke’a Skywalkera. Po dopełnieniu tego rytuału, ujawnia miecz świetlny własnego projektu i oznajmia zamiar kontynuowania dziedzictwa Jedi jako Rey Skywalker.

Zbudowała go używając części znanej broni: kija, który nosiła ze sobą zbierając złom na Jakku. Zanim w Ostatnim Jedi Rey poszerzyła swój asortyment o miecz świetlny, kij skutecznie odstraszał dzikie zwierzęta i złodziei, a w czasie braku użytkowania przewieszony był na jej plecach.

Rękojeść nowego miecza odwzorowuje kształt kija. Zamiast przycisku, do aktywacji ostrza wykorzystuje obrotowy mechanizm. Jej ciężka i gruba obudowa zabezpiecza ją przed działaniem zewnętrznych sił oraz zużyciem.

W filmie miecz świetlny Rey ma żółtą klingę – choć to pierwszy taki przypadek w aktorskim projekcie Star Wars, strażnicy Świątyni Jedi mieli takie w animacjach.”

Niestety, tego ciekawego, indywidualnego i bardzo charakterystycznego projektu miecza świetlnego nie mieliśmy szansy oglądać na ekranach kin zbyt długo. Z nowelizacji The Rise of Skywalker autorstwa Rae Carson wiemy, iż Rey rozpoczęła budowę własnej broni pomiędzy Epizodem VIII a Epizodem IX, a nie po zakończeniu fabuły ostatniej odsłony sagi, więc tym bardziej wydaje się to być zmarnowaną szansą. Szczególnie, że tak wyraźne wizualne powiązania z historią bohaterki mogłyby dobrze spiąć narrację i podsumować podróż protagonistki już na wcześniejszym etapie ostatniego aktu filmu.

Jak wspomnieliśmy na początku, The Lightsaber Collection zadebiutuje w drugiej połowie października. Książka ma zawierać informacje na temat każdego miecza świetlnego obecnego w kanonicznych dziełach, tak że powinna być ciekawą lekturą. Na ten moment nie wiemy, czy można spodziewać się polskiego wydania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.