Książki i komiksy

Mamy grafikę i opis miecza świetlnego pierwszego Rena

Promocja nadchodzącej książki The Lightsaber Collection wciąż nie zwalnia tempa. Po ujawnieniu grafik i opisów mieczy świetlnych Lei Organy, Rey Skywalker, Bena Solo i Drugiej Siostry, tym razem otrzymaliśmy możliwość dokładnego przyjrzenia się broni używanej przez pierwszego Rena, który rządził Zakonem Ren jeszcze zanim funkcję tę przejął Ben Solo.

Materiały promocyjne pojawiły się ekskluzywnie na portalu Jedi News. Możemy dzięki nim obejrzeć model miecza świetlnego oraz zapoznać się z historią oręża i jego właściciela.

Poniżej znajdziecie grafiki i przetłumaczony przez nas opis.

„Zamaskowany, pokryty bliznami wojownik, który nazywa siebie Renem, dowodzi Rycerzami Ren i odgrywa kluczową rolę w przemianie Bena Solo w wyznawcę Ciemnej strony – Kylo Rena – przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy.

Ren twierdzi, że nie służy nikomu, nawet Najwyższemu Wodzowi Snoke’owi. Naucza za to o ideologii egocentryzmu, wierząc, że jego czerwony miecz świetlny – Ren – stanowi latarnię prowadzącą do celu. Jak twierdzi: »Ren nie zastanawia się nad tym, co jest dobre, a co złe, on po prostu jest. Żyje, pożera i nie przeprasza. To po prostu jego natura, nic więcej.« Przekonani o tym, że wszystko musi naginać się przed własną naturą, Rycerze Ren przemierzają galaktykę, biorąc cokolwiek zechcą.

Historia Rena i jego miecza [o tej samej nazwie – przyp. red.] ukazana została w limitowanej edycji komiksów The Rise of Kylo Ren. Jak możemy dowiedzieć się z komiksu, Ren to solidna, ciężka broń, której wygląd sygnalizuje potężną moc zawartą wewnątrz. Cztery wygięte zęby sterczą z jednego końca rękojeści niczym haczyki na ryby, podczas gdy po drugiej stronie wiele małych bloczków otacza pierścień emitera.”

The Lightsaber Collection zadebiutuje już 20 października. Książka ma zawierać informacje na temat każdego miecza świetlnego obecnego w kanonicznych dziełach, tak że powinna być ciekawą lekturą. Na ten moment nie wiemy, czy można spodziewać się polskiego wydania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.