Książki i komiksySaga Star Wars

Kim tak naprawdę jest Snoke? Tajemnica wyjaśniona w nowej książce Star Wars

The Rise of Skywalker zdradził sporo tajemnic nawarstwiających się w trakcie wydarzeń z trylogii Sequeli i całej sagi Star Wars (ocenę sposobu, w jaki tego dokonał, pozostawimy już każdemu z osobna). Jedną z zagadek częściowo wyjaśnionych w filmie było pochodzenie Snoke’a – dowiedzieliśmy się, że wódz Najwyższego Porządku był tylko klonem i marionetką w rękach Palpatine’a. Wydawałoby się, że to zamyka temat antagonisty Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, jednak okazuje się, że jest jeszcze parę informacji do dodania w tej kwestii.

Mająca niebawem swoją premierę książka The Star Wars Book autorstwa Cole’a Hortona, Pabla Hidalgo i Dana Zehra ujawnia interesujące szczegóły na temat zdeformowanego czarnego charakteru.

Jeden z fanów zamieścił na Twitterze zdjęcie strony pochodzącej z omawianej pozycji, przedstawiającej opis Snoke’a. Dowiadujemy się z niej, że był on nie tylko klonem, lecz został stworzony “od zera” przez Imperatora (czyli nigdy wcześniej nie było “prawdziwego” Snoke’a). Co więcej, lider Najwyższego Porządku miał wolną wolę i mógł myśleć oraz działać samodzielnie, a Palpatine sterował jego poczynaniami bardzo subtelnie, wpływając jedynie na ostateczne cele i poczynania swojej marionetki. Sam zainteresowany prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, jakie jest jego prawdziwie przeznaczenie i nie miał nawet pojęcia, że został wyhodowany.

Fragment książki oraz wykonane przez nas tłumaczenie znajdziecie poniżej.

https://twitter.com/OldManBlinks/status/1314589828743335937/

“Bardzo możliwe, że sam Snoke nie zna swojej prawdziwej natury. Snoke jest strandcastem – sztucznym wytworem genetyki wymyślonym przez odrodzonego Dartha Sidiousa, by stać się prokurentem jego władzy. Snoke ma wolną wolę, lecz jego czyny i cele są zaplanowane przez Sidiousa. […]”

The Star Wars Book pojawi się na półkach księgarń za Oceanem już 20 października.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.