Filmy

Czy Andy Serkis znał prawdziwą historię Snoke’a przed premierą „Skywalker. Odrodzenie”? Aktor odpowiada

Historia Wodza Snoke’a już od samego początku, gdy mieliśmy okazję pierwszy raz ujrzeć go w Przebudzeniu Mocy, była owiana tajemnicą. Fani niemal natychmiast po debiucie filmu zaczęli tworzyć rozmaite teorie dotyczące jego postaci, które szybko zalały Internet. Fanowska ciekawość została zaspokojona dopiero podczas seansu Skywalker. Odrodzenie (z jakim skutkiem, to już temat na zupełnie inny tekst), lecz co o postaci wiedział Andy Serkis, wcielający się w antagonistę?

Okazuje się, że aktor na dobrą sprawę sam nie miał zbyt wielkiej wiedzy na temat swojej postaci. Jak wiadomo, Snoke w dwóch pierwszych częściach trylogii Sequeli był przywódcą Najwyższego Porządku, a potem zginął z ręki Kylo Rena. W Skywalker. Odrodzenie dowiedzieliśmy się jednak, że złoczyńca był stworzonym przez kult Sith Eternal klonem, który później miał służyć powstałemu z martwych Imperatorowi Palpatine’owi.

W wywiadzie dla ComicBookMovie Serkis wspomniał o tym, że o przeszłości czarnego charakteru najnowszej trylogii Star Wars miał naprawdę niewielkie pojęcie.

„To było naprawdę bardzo ukrywane. Miałem podejrzenia, ale nigdy nie były potwierdzone.”

Słowa te kolidują jednak z tym, co Serkis powiedział w rozmowie z redaktorem magazynu People, gdzie w wywiadzie do specjalnego numeru poświęconego The Rise of Skywalker stwierdził, że przeszłość Snoke’a jest mu znana.

„Znam jego historię, ale nie chcę jej ujawniać. Jego usposobienie wynika z obrażeń w wyniku walki oraz głębokiego poczucia zemsty.”

Być może Andy Serkis wierzył, że zna historię Snoke’a lub ktoś po prostu przedstawił mu ją w taki sposób przed zakończeniem prac nad scenariuszem do Epizodu IX. Niewykluczone, że słowa aktora padły jeszcze przed zmianami, jakie zostały dokonane w scenariuszu finału sagi Skywalkerów przez J.J. Abramsa. Pozostają nam w tej kwestii jedynie spekulacje.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która rzuca nieśmiałe światło w stronę przeszłości nie tylko Snoke’a, ale również jego ucznia, Kylo Rena. W komiksie z serii The Rise of Kylo Ren dowiadujemy się więcej na temat Bena Solo oraz jego przejścia na Ciemną stronę Mocy, a także o jego naukach pod okiem Najwyższego Wodza. Komiks wskazuje na silne powiązania Snoke’a z Palpatine’em – jeśli zatem był ktoś, kto wiedział nieco wcześniej, jakie zmiany zaszły w scenariuszu, był to autor komiksu, Charles Soule.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.