Seriale

„The Mandalorian” – stworzenie silnie związane z Ahsoką pojawiło się w najnowszym odcinku 2. sezonu

Mający wczoraj premierę piąty odcinek 2. sezonu The Mandalorian bez dwóch zdań jest najlepiej ocenianym epizodem całego serialu – głównie za sprawą debiutu Ahsoki Tano granej przez Rosario Dawson, ujawnienia wielu informacji na temat przeszłości Dziecka oraz świetnego klimatu, jaki towarzyszył widzom przez całe 45 minut trwania widowiska. Wielu z Was mogło jednak nie zauważyć, że jedna ze scen kryła w sobie świetny Easter egg, a zarazem zapowiedź tego, co miało się zdarzyć chwilę później.

Kiedy Din Djarin wyrusza wraz z Grogu (bo, jak się okazało, tak na imię ma „Baby Yoda”) na poszukiwania Ahsoki Tano w lesie okalającym miasteczko Calodan, na jednej z gałęzi nad bohaterami siedzi ptak, najprawdopodobniej będący convorem.

Niezaznajomionym wyjaśnimy, że stworzenia te zostały wprowadzone do kanonu przez serial animowany Wojny klonów, a później pojawiały się również w Rebeliantach. Są one silnie związane z Mocą oraz z samą Ahsoką Tano.

Dokładny czas, w jakim pojawia się omawiana scena, to 15:29.

Na tę chwilę ciężko stwierdzić to z całą pewnością, ale niewykluczone, że ptak ze sceny w The Mandalorian to convor Morai, który wcześniej był duchowo związany z Córką – mieszkanką planety Mortis, będącą uosobieniem Jasnej strony Mocy. Po jej śmierci Morai stał się częstym towarzyszem Ahsoki Tano (więcej o tym wątku możecie dowiedzieć się z odcinków The Clone Wars zatytułowanych Overlords, Altar of Mortis i Ghosts of Mortis, a także z odcinków Rebeliantów pod tytułem Wolves and a Door oraz A World Between Worlds).

Convor Morai – duchowy towarzysz Córki, a później Ahsoki Tano

Oczywiście nie można wykluczyć, że jest to po prostu convor pochodzący z Corvusa, bowiem, jak wiemy z seriali animowanych, zwierzęta te zamieszkiwały liczne światy, w tym księżyc Wasskah oraz planety Atollon, Malachor czy Takodanę.

Być może z czasem potwierdzenie tej kwestii przyjdzie do nas z oficjalnych źródeł, lecz póki co pozostaje wiara w tę wersję, która wydaje się sensowniejsza.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.