Seriale

Rosario Dawson zdradziła, że rolę Ahsoki Tano zawdzięcza… tweetom fanów Star Wars

Piąty odcinek 2. sezonu The Mandalorian bez wątpienia był jednym z najbardziej elektryzujących epizodów całego serialu, zdradzając widzom wiele nowych informacji na temat jednego z głównych bohaterów – Grogu – oraz wprowadzając aktorską wersję Ahsoki Tano, granej przez Rosario Dawson. O zaangażowaniu aktorki w produkcję wiedzieliśmy dzięki przeciekom już od wielu miesięcy, jednakże przez ten cały czas nie mieliśmy okazji dowiedzieć się, jak właściwie doszło do tego, że twórcy zdecydowali się na zaangażowanie jej do roli. Teraz wszystko stało się jasne – w dużej mierze jest to zasługa fanów.

Rosario Dawson miała okazję opowiedzieć o kulisach swojego castingu w wywiadzie opublikowanym dziś na łamach Vanity Fair. Aktorka ujawniła, że do zatrudnienia jej w roli Ahsoki przekonały twórców internetowe wpisy fanów.

„Właściwie to po raz pierwszy pomysł ten wyszedł ze strony fanów online. Ktoś napisał do mnie na Twitterze i wskazał, że byłabym świetna do tej roli. Napisałam odpowiedź: »Absolutnie, tak, proszę« i »#AhsokaLives«. I najwyraźniej zwróciło to uwagę kogoś, kto od lat zajmuje się prasą Gwiezdnych wojen. Osoba ta przekazała to Dave’owi Filoniemu. I się zaczęło. Pomyślałam: »O mój Boże, czy właśnie dostałam rolę dzięki fanom?«. A potem nic się nie wydarzyło.”

Reżyser Rozdziału 13 i producent The Mandalorian, Dave Filoni, dodaje, że gdy przyjrzał się Rosario, zaczął myśleć o tym, iż rzeczywiście byłaby dobrym wyborem do roli Togrutanki.

„To był pierwszy raz, gdy spojrzałem na Rosario i pomyślałem: »Hmm. Tak, myślę, że może byłaby dobrą Ahsoką«. Z grubsza trzymałem rękę na pulsie odnośnie tego, co zamierzała, i wiedziałem, że robiła coś związanego z Marvelem. Później widziałem z nią wywiady, w których opowiadała o tym, że chce zagrać tę postać, i była tym tematem podekscytowana, więc było to interesujące.”

Filoni wspomina również, że w momencie, gdy zaczął rozmawiać o aktorskiej wersji byłej Jedi z Jonem Favreau, wskazał Dawson jako „pierwszą na swojej liście”.

„(…) Kiedy zacząłem pracować z Jonem [Favreau – przyp. red.], przywoływałem postać, a on zapytał: »Kogo widziałbyś w jej roli?«. Powiedziałem: »Cóż, Rosario Dawson jest na szczycie mojej listy«, na co on odparł: »Znam ją!«. Więc niemal natychmiast wszystko zaczęło się układać w sensowny plan.”

Później Dawson przybliża moment, w którym Dave Filoni i Jon Favreau w końcu odezwali się do niej w kwestii angażu.

„Ludzie proponowali mnie do różnych ról, takich jak She-Hulk i tym podobne. I zawsze myślę, że to naprawdę fajne, ponieważ mogę zobaczyć siebie w różnych rodzajach dzieł. Ale potem dostałam telefon od Jona Favreau i Dave’a. Tworzyli The Mandalorian, a ja miałam rzucić okiem na zakulisowe wizualizacje i koncepcje tego, co planowali zrobić w tym drugim sezonie.”

Rosario zdradza także, że Filoni i Favreau planowali pojawienie się Ahsoki Tano w The Mandalorian jeszcze zanim zakończyły się prace nad 1. sezonem serialu. Już wówczas mieli gotowe wszystkie szkice koncepcyjne bohaterki granej przez Dawson.

„Niebawem mieli wypuścić pierwszy sezon i mieli wszystkie te rysunki, które przedstawiły mnie jako Ahsokę. Już się przygotowywali, wiedząc, że chcą, aby była częścią historii w drugim sezonie. Właściwie rozpatrywali mnie w tej roli przez cały czas i to było zadziwiające.”

Na koniec aktorka opowiada o swojej reakcji na propozycję wcielenia się w Tano.

„Właściwie byłam bardzo zadowolona z propozycji, ponieważ byłam w tym czasie źle odbierana, więc ostatecznie poszłam na przesłuchanie. Chodziłam i podskakiwałam, starając się zachować spokój w głosie, ale w środku wariowałam. To są prawdziwe Gwiezdne wojny – czcionka, wygląd, grafika, wszystko to i moja twarz. Wręcz wychodziłam z siebie, a oni pytali: »Chcesz to zrobić? Zrozumiemy, jeśli to nie jest coś, co chcesz robić.« Ja odparłam na to: »O nie, nie, to by było naprawdę fajne. Myślę, że moglibyśmy się dogadać«. Próbowałam grać spokojnie, ale w rzeczywistości wręcz się pociłam.”

Miejmy nadzieję, że przygoda Rosario Dawson z rolą Ahsoki nie zakończy się na pojedynczym występie w The Mandalorian i będziemy mieli okazję oglądać ją w kolejnych produkcjach.

Tymczasem nowy odcinek przygód Dina Djarina i Grogu zadebiutuje na platformie Disney+ w najbliższy piątek, 4 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.