Filmy

Patty Jenkins ujawnia, iż z nieznanym scenarzystą pracuje nad „Rogue Squadron” od dłuższego czasu

Pod koniec zeszłego tygodnia, w czasie tegorocznego Disney Investor Day, Lucasfilm oficjalnie zapowiedział masę gwiezdnowojennych (choć nie wyłącznie) produkcji. Wśród ogłoszonych tytułów zdecydowanie przeważały treści przeznaczone na streaming, ale znalazło się również miejsce dla dwóch projektów kierowanych na kinowe ekrany. Jednym z nich jest niezatytułowany jeszcze film Taiki Waititego, który pozostaje tajemnicą pozwalającą na ciekawe spekulacje. Drugi to Rogue Squadron.

Nazwa ta najprawdopodobniej przywołuje silnie skojarzenia u sporej części fanów Star Wars, jednak film ma nas zabrać w nieeksplorowany jeszcze przyszły okres uniwersum, następujący – jeśli dobrze rozumiemy – już po zakończeniu sagi Skywalkerów. Patty Jenkins, która została wybrana na stanowisko reżyserki produkcji, zapewniła jednak, iż Rogue Squadron będzie inspirować się tu i ówdzie niekanonicznymi już grami i powieściami poświęconymi Eskadrze Łotrów. Natomiast w nowym wywiadzie udzielonym portalowi Collider poinformowała, jak przebiegają prace nad projektem. Okazuje się, że te trwają nie od dziś, a Jenkins współpracuje ze scenarzystą, którego tożsamości na razie nie zamierza zdradzić.

„Chcę, żeby miał własne, należyte ogłoszenie, tak że zaczekam, aż zostanie to ujawnione. Jesteśmy już bardzo daleko – właściwie kończymy już zarys, który jest dość spory. W moim przypadku, gdy kończę prace nad zarysem, kończy się dość blisko całkiem dobrze rozwiniętego scenariusza. Pracowaliśmy nad tym już trochę. Idzie świetnie. Jestem tym niesamowicie podekscytowana. Niesamowicie ekscytuje mnie ta historia.”

Kim może być tajemniczy scenarzysta Rogue Squadron? W tej chwili trudno choćby zgadywać, bo mógłby to być ktokolwiek. Być może jednak, biorąc pod uwagę fakt, iż na razie nie ogłoszono, kto będzie odpowiadał za scenariusz nadchodzącego filmu, a Patty Jenkins spodziewa się, że będzie to ważna zapowiedź, można by przypuszczać, że chodzi o znane nazwisko – niewykluczone nawet, że znane w kontekście Gwiezdnych wojen. Ale na ten moment to oczywiście prosty strzał niemal pozbawiony faktów, na których mógłby być oparty.

Co jednak ważniejsze, wygląda na to, że prace nad projektem trochę już trwają. Zarysy scenariuszy, czyli pisane prozą opisy fabuły, bywają różne, jednak sama Patty Jenkins przyznaje, iż tutaj mamy do czynienia z całkiem obszernym, który w dużym stopniu jest materiałem pozwalającym łatwo przełożyć się na gotowy scenariusz. A skoro jest niemal gotowy, historia, którą zobaczymy w kinach praktycznie jest już spisana. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że do premiery – a więc i rozpoczęcia produkcji, choć tu oczywiście sporo się odejmie – pozostało jeszcze trochę czasu, scenariusz najbliższego filmu Star Wars powinien spokojnie zostać w pełni dopracowany przed startem zdjęć.

Rogue Squadron ma trafić na ekrany kin w grudniu 2023 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.