Książki i komiksy

W ramach ery The High Republic pojawi się istotne nawiązanie do Najwyższego Wodza Snoke’a

Miniseria komiksowa The Rise of Kylo Ren niewątpliwie w znaczący sposób rozwinęła uniwersum Gwiezdnych wojen, ukazując nam drogę Bena Solo na Ciemną stronę Mocy, Akademię Luke’a Skywalkera oraz Rycerzy Ren. Tam też pojawiły się jedne z pierwszych nawiązań do ery The High Republic i wygląda na to, że było ich znacznie więcej, niż mogliśmy wówczas przypuszczać.

Charles Soule – jeden z autorów odpowiedzialnych za rozwój nowej ery Star Wars – za pośrednictwem swojego twitterowego profilu podzielił się ciekawostką na temat książki Claudii Gray pod tytułem Into the Dark. Okazuje się, że stacja kosmiczna, będąca centralnym punktem akcji książki, to dokładnie ten sam obiekt, który mogliśmy podziwiać w komiksie o Kylo Renie. Co ciekawe, to właśnie tam swoją siedzibę miał sam Najwyższy Wódz Snoke. To jednak nie wszystko, bowiem stacja pierwotnie należała do Amaxińskich Wojowników – paramilitarnej organizacji, która była powiązana z formującym się Najwyższym Porządkiem, o czym możemy przeczytać w innej powieści Claudii GrayWięzy krwi.

Niestety wspomniany wpis Charlesa zniknął z jego profilu, więc możemy przypuszczać, że informacja zdradzona przez pisarza miała być niespodzianką dla fanów, a nie ciekawostką znaną już przed premierą.

Powieść Into the Dark pojawi się na rynku 2 lutego tego roku. Wcześniej, bo już 5 stycznia, ukażą się Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland, a dzień później zadebiutuje seria komiksowa od wydawnictwa Marvel.

Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia wydawnictwa Uroboros o rezygnacji z wydawania w naszym kraju książek ze świata Star Wars, niestety nie mamy co liczyć na rychłą premierę powieści z nowej ery w naszym języku. Mimo wszystko postaramy się dostarczyć Wam najważniejsze informacje dotyczące nowej epoki, jak i zrecenzować wspomniane publikacje możliwie najszybciej po ich premierze.

Jeśli czekacie na to, co w kontekście uniwersum Star Wars przyniesie 2021 rok, być może zainteresuje Was także nasze podsumowanie wszystkich tegorocznych premier.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.