GryKsiążki i komiksySeriale

Wszystkie tytuły Star Wars, jakie zadebiutują w 2021 roku

Pechowy 2020 rok nareszcie za nami i z nadzieją możemy spoglądać w kierunku kolejnego. Zdecydowanie jest na co czekać w jego kontekście, bowiem 2021 ma przynieść fanom Star Wars mnóstwo nowości, pośród których znajdą się dwa seriale, start nieznanej dotąd ery odległej galaktyki, premiery książek oraz komiksów i wiele więcej. Poniższy tekst stanowi podsumowanie informacji, jakie mamy na temat nadchodzących w tym roku tytułów z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Seriale

The Bad Batch (Disney+)

W kwestii seriali początek tego roku stoi pod znakiem animacji The Bad Batch. Opowie ona o tytułowym oddziale specjalnym, który mogliśmy poznać w finałowym sezonie Wojen klonów. Poznamy perypetie klonów po wydarzeniach związanych z Rozkazem 66. Co ciekawe, jak potwierdziły materiały promocyjne, w serialu pojawi się postać dobrze znana widzom The Mandalorian – Fennec Shand. Wydarzenia z The Bad Batch dzieją się oczywiście dużo wcześniej niż przygody Dina Djarina, zatem będziemy mogli ujrzeć bohaterkę w zupełnie innych okolicznościach – przypuszczalnie lepiej poznamy jej historię.

Warto również zaznaczyć, że nadchodzący serial zachowa ducha Wojen klonów nie tylko pod kątem tematyki, lecz także kwestii wizualnych, gdyż charakteryzować będzie go ten sam poziom i stylistyka, co jego poprzednika. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery na Disney+, ale przypuszczalnie jest to pierwszy kwartał 2021.

The Book of Boba Fett (Disney+)

Końcówce tego roku towarzyszyć będzie z kolei nowy serial aktorski, jaki zapowiedziano wraz z finałem 2. sezonu The Mandalorian. Jak sama nazwa wskazuje, centralną postacią The Book of Boba Fett będzie legendarny łowca nagród, który po spłaceniu długu wdzięczności względem Dina Djarina przejął władzę nad dawnym kartelem Jabby na Tatooine (zabijając przy tym Biba Fortunę).

W roli Fetta wystąpi niezawodny Temuera Morrison, powróci również Fennec Shand, w którą wciela się Ming-Na Wen. Serial będzie stanowił spin-off The Mandalorian, a także część większej historii, jaką tworzyć będą serie Ahsoka, Rangers of the New Republic i wspomniany już Mandalorianin.

Visions (Disney+)

Visions to zapowiedziane krótkometrażowe kreskówki, tworzone przez najzdolniejszych twórców anime. Seria zadebiutuje w tym roku na Disney+, jednak konkretna data nie jest obecnie znana.

Książki

Light of the Jedi (The High Republic)

Już 5 stycznia wystartuje zupełnie nowa era Gwiezdnych wojen, znana pod nazwą The High Republic. Jej otwarcie stanowić będzie książka Light of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a, dzięki której poznamy szczegóły Wielkiej Katastrofy, jaka miała miejsce nieco ponad 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Mrocznego widma. Gdy Zakon Jedi stara się opanować sytuację po tragicznym zdarzeniu, w galaktyce pojawia się nowe, jeszcze większe zagrożenie.

Póki co niestety nie wiadomo, czy którakolwiek z nadchodzących powieści kiedykolwiek ukaże się w języku polskim. Biorąc pod uwagę niedawne ogłoszenie przez Uroboros, iż wydawca wycofuje się z publikowania pozycji spod szyldu Star Wars, możemy jedynie mieć nadzieję, że prędzej czy później ktoś przejmie pałeczkę. Oczywiście wciąż będziecie mogli nabyć Light of the Jedi w wydaniu oryginalnym.

A Test of Courage (The High Republic)

Premierze wspomnianego wyżej LotJ towarzyszyć będzie debiut powieści młodzieżowej pióra Justiny Ireland. A Test of Courage również zabierze nas do czasów High Republic i opowie o tych samych wydarzeniach, co Light of the Jedi, jednak z perspektywy innych bohaterów.

Into the Dark (The High Republic)

Niemal miesiąc po premierze opisanych wcześniej pozycji pojawi się kolejna. Zdaniem recenzentów, którzy zdążyli przeczytać ją przedpremierowo, Into the Dark autorstwa Claudii Gray jest kolejną świetną historią osadzoną w odległej galaktyce, co potwierdza reputacja pisarki, mającej na swoim koncie wysoko oceniane Utracone gwiazdy czy Więzy krwi. Bohaterowie Into the Dark mają brać bezpośredni udział we wspomnianej już Wielkiej Katastrofie.

Premiera zaplanowana jest na 2 lutego.

The Rising Storm (The High Republic)

To jeszcze nie koniec powieści z The High Republic. W połowie roku ukaże się bowiem The Rising Storm pióra Cavana Scotta. Przypuszczalnie tytuł pociągnie dalej wątki zapoczątkowane w Light of the Jedi, jednak na ten moment niewiele więcej wiadomo.

Premiera odbędzie się 29 czerwca.

Dwie powieści młodzieżowe (The High Republic)

Wiemy, że powstaną jeszcze dwie powieści młodzieżowe osadzone w erze The High Republic – jedna autorstwa Daniela José Oldera, zaś druga ponownie wyjdzie spod ręki Justiny Ireland. Nie znamy jeszcze tytułów ani dat premier, jednak więcej dowiemy się już na dniach, gdyż 4 stycznia odbywa się specjalny live stream Lucasfilmu, w trakcie którego poznamy lepiej nadchodzącą erę i dowiemy się, co jeszcze czeka nas w tym roku.

Vicotry’s Price: An Alphabet Squadron Novel

Doskonała seria książek Alphabet Squadron autorstwa Alexandra Freeda doczeka się zamknięcia już 2 marca tego roku. Niestety, dwie poprzednie części nie są raczej powszechnie znane nad Wisłą, gdyż rodzimy Uroboros nigdy nie zdążył ich wydać. Niemniej jednak jest to pozycja warta uwagi, jeśli dobrze czujecie się z językiem angielskim i lubicie historie osadzone niedługo po Powrocie Jedi.

Thrawn Ascendancy: Greater Good

Druga odsłona nowej serii od Timothy’ego Zahna ponownie zabierze nas do Dominium Chissów, gdzie swoje miejsce próbuje znaleźć Thrawn. Seria Ascendancy jest warta uwagi głównie przez swoją odmienność od tytułów oscylujących wokół sagi Skywalkerów. Możemy dzięki niej dokładnie poznać tajemnicze imperium Chissów, które zmaga się z zagrożeniem ze strony Grysków.

Premiera już 27 kwietnia.

The Mandalorian: An Original Novel

Koniec bieżącego roku przyniesie nam powieść związaną z wydarzeniami z serialu The Mandalorian. Na ten moment nie znamy jej tytułu ani nie wiemy o niej praktycznie nic, oprócz tego, że pisze ją Adam Christopher.

Premiera przewidziana jest na 2 listopada.

Komiksy

The High Republic

To nadal nie koniec opowieści z czasów świetności Zakonu Jedi. Już 6 stycznia na rynek trafi seria komiksowa The High Republic od Marvel Comics, za której scenariusz odpowiada Cavan Scott.

The High Republic Adventures

Miesiąc później, bo 3 lutego, zadebiutuje seria The High Republic Adventures wydawnictwa IDW. Jej autorem jest Daniel José Older.

Komiksy Marvel i IDW

Oczywiście możemy spodziewać się kontynuacji trwających już serii od Marvela i IDW, w tym serii Darth Vader, Bounty Hunters, Ghosts of Vader’s Castle czy Doctor Aphry.

Gry wideo

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

W końcu w tym roku doczekamy się premiery wyczekiwanej przez wielu gry LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Ma to być tytuł na niespotykaną w tej serii skalę, oferując graczom otwarty świat, ogromną swobodę w rozgrywce i budowaniu, a także multum bohaterów i pojazdów znanych z całej sagi Skywalkerów.

Nie znamy jeszcze dokładniej daty premiery, ale można się spodziewać, że będzie to pierwsza połowa roku.

To by było na tyle. Bardzo prawdopodobne, że 2021 rok przyniesie nam kolejne zapowiedzi w kontekście książek, komiksów czy gier wideo (więcej seriali i filmów raczej się nie spodziewamy, biorąc pod uwagę liczbę tytułów, jakie już zapowiedziano w trakcie Disney Investor Day). Możecie liczyć na to, że jeśli cokolwiek się pojawi, napiszemy o tym na naszych łamach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.