Filmy

Aktor grający młodzika Jedi w „Zemście Sithów” zdradza, jak Hayden Christensen uwiarygodnił scenę masakry w Świątyni

Jeżeli tak jak ja urodziliście się na początku lat 90. lub wcześniej i jednocześnie mieliście okazję oglądać trylogię Prequeli w kinach, pewnie też czasem nie możecie uwierzyć, że od premiery Zemsty Sithów minęło przeszło 15 lat. Wydawać by się mogło, że po takim czasie nie ma już zbyt wiele do dopowiedzenia w temacie ostatnich filmowych Gwiezdnych wojen w reżyserii George’a Lucasa, jednak za każdym razem, gdy ktoś tak pomyśli, w sieci pojawia się kolejny szczegół, o jakim nikt dotąd nie wiedział.

W ciągu ostatnich tygodni, głównie za sprawą ogłoszenia jego występu w serialu o Obi-Wanie Kenobim, na popularności ponownie zyskuje Hayden Christensen, odtwórca roli Anakina Skywalkera w Ataku klonów i Zemście Sithów. Temat aktora został niedawno poruszony podczas redditowego Q&A, w jakim brał udział Ross Beadman, wcielający się w postać jednego z młodzików, którzy zginęli w Świątyni Jedi z rąk Dartha Vadera. Ross opowiedział o tym, jak Hayden sprawił, że scena nadciągającej masakry stała się wiarygodniejsza dla odbiorców.

Jedna z osób zapytała, jak doszło do tego, że Ross odsunął się chwiejnie, gdy Vader włączył swój miecz świetlny, bowiem moment ten wydawał się bardzo naturalny, niemal przypadkowy. Beadman odparł na to:

„Z tego, co pamiętam, Hayden krzyknął »buu!« i tak mnie to zaskoczyło, że w scenie mocniej było widać mój strach.”

Jak widać, na pozór prosta i obmyślona na gorąco rzecz może dodać sporo realizmu niektórym scenom. Kto wie, czy omawiana sekwencja z Zemsty Sithów wzbudzałaby dziś podobne emocje, gdyby nie improwizacja Haydena Christensena oraz subtelny, niemal przypadkowy krok w tył, uczyniony na planie przez Rossa Beadmana.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Niech jeszcze raz usłyszę że Hayden to taki beznadziejny aktor. Mam już dosyć tych dywagacji które spowodowane są (moim zdaniem) głównie podejściem reżysera do kręcenia prequeli.

  2. Tak to super scena. Doskonale pamiętam jak analizowałem ją raz zarazem jeszcze na kasecie VHS. Pamiętam jak mówiłem znajomemu że musieli chłopaka czymś wystraszyć bo to zbyt naturalnie to wygląda. No i po 15 latach mała satysfakcja jest że wcale się wtedy nie myliłem 😎

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.