Gry

[Plotka] Obie części „Knights of the Old Republic” niebawem trafią na konsole nowej generacji

Knights of the Old Republic to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych serii w historii gier wideo – zarówno w kontekście uniwersum Gwiezdnych wojen, jak i całej branży gamingowej. Przygody Revana i jego towarzyszy dla wielu fanów stały się wzorem, któremu nie dorównało dotąd zbyt wiele tytułów, nic więc dziwnego, że wedle ostatnich doniesień oba KotOR-y po latach mogą doczekać się portów na konsole nowej generacji.

Jak donosi Jordan Maison, redaktor Cinelinx, który niejednokrotnie dostarczał sprawdzonych wieści dotyczących kulisów powstawania wyczekiwanych produkcji, Star Wars: Knights of the Old Republic i Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords niebawem mają otrzymać porty na konsole Xbox, PlayStation i Switch. Przeciek nie precyzuje, o jakie konkretnie konsole chodzi (Xbox One i PS4 czy Xbox Series S/X i PS5), ale biorąc pod uwagę, że wspomniane są gry Jedi Knight i Episode 1: Racer, które wyszły na starsze sprzęty, możemy podejrzewać, że mowa tu o tych samych wersjach. Porty nie będą jednak zawierały żadnych innowacji graficznych czy technologicznych – mają posiadać jedynie podniesioną rozdzielczość i sterowanie przystosowane do konsol.

Maison podkreśla również, że omawiany projekt nie ma nic wspólnego z ujawnioną w innych plotkach nową odsłoną KotOR-a, mającą stanowić kanoniczny odpowiednik historii Revana. Jeśli wierzyć przeciekom, zapożyczy ona wiele elementów z oryginałów, lecz jednocześnie będzie zupełnie nowym spojrzeniem na wydarzenia znane z gier należących obecnie do Legend.

Choć informacje zawarte w podobnych doniesieniach zawsze brzmią atrakcyjnie, pamiętajmy, że pochodzą z nieoficjalnych źródeł, więc tradycyjnie zalecamy podejście do nich z rezerwą.

Równie ciekawe wieści docierają do nas z oficjalnych źródeł, bowiem po ogłoszeniu reaktywacji Lucasfilm Games ujawniono, iż trwają prace nad grą Star Wars z otwartym światem, za którą odpowiada studio Massive, będące częścią Ubisoftu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.