Gry

Ubisoft krótko opowiada swojej grze z uniwersum Star Wars

Już od pewnego czasu wiemy, że w roku 2023 przestanie obowiązywać wyłączność EA na wydawanie gier osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen i tym samym licencja marki stanie się otwarta dla najróżniejszej maści deweloperów. Informacja ta przyszła do nas wraz z ogłoszeniem, iż za kolejną dużą grę z uniwersum Star Wars będzie odpowiadać należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment, produkujące dotąd m.in. gry z serii The Division. Póki co szczegóły projektu były dość skąpe i wiemy tylko tyle, że tytuł będzie grą z otwartym światem, której motorem napędowym ma być fabuła. Teraz wydawca osobiście potwierdził kilka dodatkowych szczegółów.

Na niedawnym spotkaniu z inwestorami przedstawiciele Ubisoftu opowiadali o gwiezdnowojennej produkcji, jednak nie chcieli zdradzić żadnych konkretnych dat dotyczących premiery czy debiutu materiałów z pierwszej rozgrywki, czego główną przyczyną jest bardzo wczesna faza rozwoju projektu.

„Nie możemy podać żadnych konkretnych dat. Gra jest na wczesnym etapie rozwoju, więc będziemy musieli trochę poczekać, zanim powiemy więcej o przedziałach czasowych.”

Ponadto potwierdzono, że gra będzie działać na silniku Snowdrop studia Massive, używanym w The Division.

„Projekt będzie opracowywany przez nasze studio Massive, które w pełni wykorzysta swoją najnowocześniejszą technologię, w tym silnik Snowdrop, aby zapewnić stworzenie przełomowej przygody w świecie Gwiezdnych wojen.”

Julian Gerighty, odpowiedzialny wcześniej za takie tytuły, jak The Division 2 i The Crew, będzie pełnił funkcję dyrektora kreatywnego gry z odległej galaktyki. W swoim styczniowym ogłoszeniu Lucasfilm Games nie ujawniło nic o postaciach ani okresie Gwiezdnych wojen, w jakim miałaby toczyć rozgrywka.

Źródło

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.