Gry

[Plotka] Znamy przybliżony termin premiery „Star Wars Jedi: Fallen Order 2”

Już od ponad roku docierają do nas plotki o powstającym sequelu świetnie przyjętej gry Jedi: Fallen Order. Choć doniesienia o możliwej kontynuacji przygód Cala Kestisa pojawiają się tu i ówdzie co jakiś czas, wciąż brakowało w nich jakichkolwiek wskazówek dotyczących przybliżonego terminu, w jakim miałaby ukazać się gra. Aż do teraz.

Najnowsze przecieki dotyczące gry pojawiły się w ramach obszernego raportu na portalu Gamereactor, który przybliża szczegóły kilku niezapowiedzianych tytułów, w tym wspomnianego już Jedi: Fallen Order 2. Jeśli jednak macie nadzieję na rychłe spotkanie z rudowłosym Jedi, będziecie musieli zweryfikować swoje oczekiwania. Jak dowiadujemy się z tekstu, tytuł ponownie tworzony jest przez należące do Electronic Arts studio Respawn, zaś jego premierę przewiduje się dopiero na… 2023 rok (przypuszczalnie ostatni kwartał roku).

Perspektywa oczekiwania jeszcze ponad 2 lata na nową część Upadłego zakonu z pewnością nie napawa radością, natomiast warto zauważyć, że tworzenie gier o takiej skali to złożony i długotrwały proces, któremu z pewnością nie pomaga trwająca już przeszło rok pandemia. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, iż sequel niemal na pewno będzie wyróżniał się większą skalą niż pierwowzór, wydłużony proces produkcji wydaje się kwestią wręcz naturalną.

Na otarcie łez możemy jednak dodać, że w produkcji znajduje się obecnie wiele innych gier wideo z uniwersum Star Wars – nad własnym tytułem pracuje chociażby Ubisoft, a i samo EA ma w zanadrzu co najmniej kilka projektów. W tym samym raporcie od Gamereactor czytamy również, że studio Aspyr Media, które odpowiada za remake Knights of the Old Republic, dokłada wszelkich starań, by ich nadchodzące dzieło spełniało wszelkie standardy nowoczesnych gier wideo.

Podsumowując, jedno jest pewne – przez kilka najbliższych lat fani Gwiezdnych wojen nie będą mogli narzekać na nudę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.