Gry

Kanoniczny KotOR może być w produkcji już od 2019 roku

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej przecieków wskazujących na to, że w niedalekiej przyszłości przyjdzie nam zagrać w nową grę osadzoną w czasach Starej Republiki. Wszystko zaczęło się od sprawdzonego źródła, które poinformowało, iż takowy tytuł w ogóle powstaje. Z czasem pojawiły się nowe doniesienia, wedle których najnowsza produkcja spod szyldu Knights of the Old Republic jest opracowywana przez studio Aspyr, co wydają się potwierdzać najnowsze informacje.

Jak donosi użytkownik portalu Reddit o nicku mtol115, po prześledzeniu w dostępnych źródłach życiorysu byłych pracowników studia BioWare, które odpowiadało za pierwszego KotOR-a oraz specjalizuje się w tworzeniu gier z gatunku cRPG, okazało się, że ponad 20 z nich znalazło zatrudnienie właśnie we wspomnianym studiu Aspyr.

„Niektórzy z nich pracują tam od 10 lat, ale zauważyłem bardzo ciekawą rzecz – wielu opuściło BioWare w 2019 roku. Wśród nich znajdują się osoby, które zajmowały lub zajmują stanowiska dyrektorów artystycznych, projektantów głównej narracji, specjalistów od filmów i animacji, artystów środowiskowych, projektantów świata… Oni w większości dołączyli do Aspyr w 2019.”

Zatrudnienie takich osób przez firmę specjalizującą się dotychczas w portach starych gier na nowsze systemy i konsole nie może być przypadkowe i potwierdza wcześniejsze doniesienia, jakoby studio pracowało nad wysokobudżetowym tytułem. Patrząc na daty, możemy przyjąć, że tworzenie gry rozpoczęto mniej więcej w 2019 roku, więc na finalny rezultat przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.