Gry

Kanoniczny KotOR może być w produkcji już od 2019 roku

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej przecieków wskazujących na to, że w niedalekiej przyszłości przyjdzie nam zagrać w nową grę osadzoną w czasach Starej Republiki. Wszystko zaczęło się od sprawdzonego źródła, które poinformowało, iż takowy tytuł w ogóle powstaje. Z czasem pojawiły się nowe doniesienia, wedle których najnowsza produkcja spod szyldu Knights of the Old Republic jest opracowywana przez studio Aspyr, co wydają się potwierdzać najnowsze informacje.

Jak donosi użytkownik portalu Reddit o nicku mtol115, po prześledzeniu w dostępnych źródłach życiorysu byłych pracowników studia BioWare, które odpowiadało za pierwszego KotOR-a oraz specjalizuje się w tworzeniu gier z gatunku cRPG, okazało się, że ponad 20 z nich znalazło zatrudnienie właśnie we wspomnianym studiu Aspyr.

„Niektórzy z nich pracują tam od 10 lat, ale zauważyłem bardzo ciekawą rzecz – wielu opuściło BioWare w 2019 roku. Wśród nich znajdują się osoby, które zajmowały lub zajmują stanowiska dyrektorów artystycznych, projektantów głównej narracji, specjalistów od filmów i animacji, artystów środowiskowych, projektantów świata… Oni w większości dołączyli do Aspyr w 2019.”

Zatrudnienie takich osób przez firmę specjalizującą się dotychczas w portach starych gier na nowsze systemy i konsole nie może być przypadkowe i potwierdza wcześniejsze doniesienia, jakoby studio pracowało nad wysokobudżetowym tytułem. Patrząc na daty, możemy przyjąć, że tworzenie gry rozpoczęto mniej więcej w 2019 roku, więc na finalny rezultat przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.