Gry

[Plotka] Nadciąga kanoniczna gra Star Wars osadzona w okresie Starej Republiki

Od dłuższego czasu fani growej części Gwiezdnych wojen domagają się stworzenia spadkobiercy gier spod szyldu Knights of the Old Republic. Powody są całkiem zrozumiałe – obie części serii wyprodukowane przez BioWare oraz Obsidian odniosły ogromny sukces, rozwijając nieznaną erę świata Star Wars, której w obecnym kanonie brakuje, podobnie zresztą jak jakiejkolwiek sporej gry cRPG. Niewykluczone, że wśród wielu planowanych tytułów znajduje się też miejsce dla kanonicznego KotOR-a.

Takimi rewelacjami podzielił się w najnowszym odcinku B.O.B. the Podcast prowadzący portal Bespin Bulletin, uchodzący za jedno z najrzetelniejszych źródeł przecieków dotyczących Gwiezdnych wojen. Jak mówi:

„Gdzieś jest tworzona gra Knights of the Old Republic. Rozmawiałem z kilkoma ludźmi, w tym Jasonem Schreierem, i nie robi jej EA. Nigdy nie zgadniemy, co to za studio. Ale oni to robią.”

Co więcej, BB uważa, że nie będzie to remake znanej części, a bardziej opowiedzenie owych wydarzeń na nowo, konkretna historia o linearnym podejściu – wynikałoby z tego, że nie będzie to typowa gra RPG i nie uświadczymy w niej kształtowania fabuły ze względu na nasze decyzje. To byłaby dziwna decyzja, pozbawiająca gry jednego z najważniejszych aspektów oryginałów, które wpłynęły na jej popularność. Możemy snuć domysły, jakie studio mogłoby podjąć się pracy nad grą – możliwe, że to jedno ze studiów podlegających Microsoftowi albo jeden z deweloperów należących do Activision, które według Bespin Bulletin prowadziło rozmowy z Lucasfilmem.

Przy okazji wspomniano, że prawdopodobnie w produkcji znajduje się także pewien tytuł o łowcach nagród, ale to jedyne, co można w tym momencie o nim powiedzieć. Wydaje się, że mogłoby to się łączyć z niedawno zapowiedzianą grą od studia Massive – otwarty świat i znany z ich poprzednich produkcji styl rozgrywki typu looter-shooter wydają się ze sobą całkiem nieźle łączyć. Co więcej, nad kolejnym tytułem pracuje także EA, jednak według Bespin Bulletin nie jest to trzecia odsłona Battlefronta, o której niedawno zaczęły krążyć plotki.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.