Seriale

Gina Carano nie zostanie zastąpiona w roli Cary Dune – Lucasfilm porzuca postać na dobre?

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu Gina Carano – aktorka wcielająca się dotychczas w The Mandalorian w postać Cary Dune – po raz kolejny wykorzystała media społecznościowe do rozpowszechniania treści co najmniej kontrowersyjnych, a Lucasfilm błyskawicznie się od niej odciął, przyszłość odgrywanej przez nią postaci pozostaje niejasna. Otrzymaliśmy doniesienia, iż decyzja, by nie kontynuować współpracy z Carano mogła zapaść już znacznie wcześniej lub przynajmniej była poważnie rozważana i w związku z tym plany na serialową przyszłość Gwiezdnych wojen zakładały już jej nieobecność.

Teraz doniesienia The Hollywood Reporter zdają się potwierdzać taki obraz sytuacji – w miesiącach poprzedzających grudniową prezentację wytwórni podczas Disney Investor Day aktorka miała negocjować podwyżkę w związku z perspektywą występu (najpewniej już w większej roli) w spin-offie The Mandalorian. Tak przynajmniej twierdzi jedno ze źródeł. Jak dobrze wiemy, nazwisko Giny Carano nie padło w kontekście żadnej z zapowiedzi, a informacje przekazane THR wskazują, iż albo właśnie zdecydowano się na jej pominięcie, albo doszło do tego już znacznie wcześniej i żadne negocjacje mogły wcale nie mieć miejsca. Niewykluczone, że Lucasfilm nie chciał, aby ta informacja przedostała się do mediów wcześniej, gdyż mogłoby to negatywnie wpłynąć na oglądalność emitowanego wówczas 2. sezonu The Mandalorian, zaś ostatnie przyrównanie się aktorki do ofiar Holocaustu było „dobrą” okazją, by potwierdzić zerwanie problematycznej wizerunkowo współpracy.

Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi w kwestii dalszych losów samej postaci. The Hollywood Reporter z jednej strony wskazuje, że część poinformowanych osób zakłada obsadzenie w roli Cary Dune innej aktorki w przyszłości, aby historia mogła biec w dalszym ciągu tymi samymi torami, a produkty z wizerunkiem bohaterki produkowane. Z drugiej strony artykuł przywołuje źródła z samego Lucasfilmu, według których nie należy tego oczekiwać i wytwórnia po prostu będzie kontynuować rozwijanie świata Star Wars bez udziału tej postaci.

Przypomnijmy, że wyczyny Giny Carano w mediach społecznościowych objęły między innymi rozpowszechnianie teorii spiskowych na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych czy wciąż dręczącej nas pandemii, zaś krytykę tych działań aktorka uznała za przejaw ograniczania wolności słowa i sytuację porównywalną z ludobójstwem dokonanym przez nazistów w latach 40. XX wieku, w wyniku którego łącznie życie straciło około 11 milionów osób.

Podobne posty

6 komentarzy

 1. Znowu kopiuj i wklej bez żadnej refleksji, jacy naziści mordowali?! Mordowali NIEMCY i tak należy to pisać. Poprawcie to !

 2. Albo polscy naziści, albo francuscy, norwescy, słowaccy, itd
  To może lepiej dla ciebie będzie:
  -„mordowali Niemcy z Polakami”?
  Taaaa….

   1. Niestety, historia nie jest czarna lub biała. Fakt, że to państwo Niemieckie rozpoczęło wojnę, ale równie dobrze można napisać, że to nie Niemcy tylko Austriak z dziwnym wąsem i Włoch w dziwnej czapce. Ustrój polityczny w uwczesnych krajach osi to faszyzm (nazizm to niemieckie określenie). Poza tym pamiętajmy, że nie tylko żołnierze niemieccy prześladowali Żydów, Polaków, Słowian i inne nacje podbitych państw. W trakcie wojny „neutralna” Hiszpania była tak samo faszystowska jak Niemcy, wysoko postawieni Belgowie również wspierali Niemców. Sami Niemcy cholernie się wstydzą i nie raz przepraszali, mimo, że obecni obywatele nie mają z wojna nic wspólnego. Darujmy już sobie tą propagandę i skupmy się na teraźniejszości i przyszłości. O historii pamiętajmy, ale jej nie rozpamiętujmy.

 3. Niestety, historia nie jest czarna lub biała. Fakt, że to państwo Niemieckie rozpoczęło wojnę, ale równie dobrze można napisać, że to nie Niemcy tylko Austriak z dziwnym wąsem i Włoch w dziwnej czapce. Ustrój polityczny w uwczesnych krajach osi to faszyzm (nazizm to niemieckie określenie). Poza tym pamiętajmy, że nie tylko żołnierze niemieccy prześladowali Żydów, Polaków, Słowian i inne nacje podbitych państw. W trakcie wojny „neutralna” Hiszpania była tak samo faszystowska jak Niemcy, wysoko postawieni Belgowie również wspierali faszystów. Sami Niemcy cholernie się wstydzą i nie raz przepraszali, mimo, że obecni obywatele nie mają z wojna nic wspólnego. Darujmy już sobie tą propagandę i skupmy się na teraźniejszości i przyszłości. O historii pamiętajmy, ale jej nie rozpamiętujmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.