Seriale

Twórcy „The Mandalorian” powiedzieli obsadzie, że Plo Koon będzie tym Jedi, który przyjdzie po Grogu

plo-koon-the-mandalorian-1.jpg

Od premiery finałowego odcinka 2. sezonu The Mandalorian minęło już kilka miesięcy, a fani powoli przygotowują się na przybycie Parszywej zgrai (ang. The Bad Batch), mającej zadebiutować na Disney+ już 4 maja. Choć na kontynuację przygód Dina Djarina i Grogu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, to wciąż dowiadujemy się czegoś ciekawego na temat dotychczas ujawnionych odcinków. Tym razem informacje na ten temat zdradziła Katee Sackhoff, wcielającą się w aktorską i animowaną wersję Bo-Katan Kryze.

Aktorka wystąpiła niedawno w specjalnym streamie, prowadzonym m.in. przez Aleksa i Mollie z kanału Star Wars Explained. W trakcie 2-godzinnej konwersacji zdradziła interesującą ciekawostkę na temat finałowej sceny 2. sezonu Mandalorianina. Okazuje się, że w trakcie prac nad omawianą sekwencją całej obsadzie powiedziano, iż po małego Grogu przybędzie… mistrz Plo Koon, a nie Luke Skywalker, jak ostatecznie się przekonaliśmy.

Pochodzący z rasy Kel Dor mistrz Jedi powinien być doskonale znany fanom animowanych Wojen klonów, gdzie pojawiał się dość regularnie (w trylogii Prequeli również nie zabrakło kilku scen z jego udziałem). Właśnie jemu Ahsoka Tano zawdzięcza możliwość dołączenia do Zakonu Jedi, gdyż to Plo Koon odnalazł wrażliwe na Moc togrutańskie dziecko i przygarnął pod swoje skrzydła. W całym podstępie twórców znajdował się tylko jeden mankament – Plo Koon od dawna nie żyje, gdy rozgrywają się wydarzenia z The Mandalorian, bowiem był jedną z ofiar Rozkazu 66. Wygląda jednak na to, iż żaden z aktorów nie zorientował się w podstępie, co mogło wynikać albo z nieznajomości postaci Plo Koona, albo z założenia, że w jakiś sposób zostanie on przywrócony do żywych.

Fakt, iż Jon Favreau wykorzystał postać zmarłego Jedi jako „zasłonę dymną” dla prawdziwej rewelacji finałowego epizodu 2. sezonu Mandalorianina pokazuje, jak bardzo showrunnerowi zależało na tym, by pojawienie się Luke’a było dla widzów prawdziwym zaskoczeniem.

No koniec warto dodać, że w trakcie rozmowy Alex zdążył zapytać Katee Sackhoff o jej potencjalny udział w 3. sezonie The Mandalorian. Do niedawna aktorka dość wyraźnie twierdziła, że nic nie wie o tym, by jej bohaterka miała się tam pojawić, jednak tym razem odpowiedziała bardzo wymijająco, wyraźnie nie chcąc udzielać odpowiedzi na zadane pytanie. Czy taka reakcja może coś oznaczać? Oczywiście, że tak, choć nie musi. Czas pokaże, co przygotowują dla nas twórcy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.