Książki i komiksy
Popularne

Nowy komiks Star Wars zdradza kulisy polowania Vadera na Hana Solo

Odkąd rozpoczął się komiksowy event War of the Bounty Hunters, próba odnalezienia Hana Solo (po tym, jak stracił go Boba Fett) stała się głównym motywem nowych arców każdej serii Marvela. Nie inaczej jest w przypadku Dartha Vadera, gdzie dowiadujemy się, jak Mroczny Lord polował w przeszłości na kapitana Sokoła Millennium.

Okazuje się, że Vader nigdy nie wybaczył Hanowi jego interwencji w bitwie o Yavin. W jej wyniku Vader nie zestrzelił X-Winga Luke’a Skywalkera, co poskutkowało zniszczeniem Gwiazdy Śmierci. Z 12. zeszytu serii Darth Vader dowiadujemy się, że krótko po wydarzeniach z Nowej nadziei tytułowy złoczyńca usiłuje odnaleźć na Korelii informacje o nieszczęsnym statku i jego pilocie. W trakcie swojego śledztwa trafia nawet do specjalnej stoczni, gdzie naprawiane oraz przechowywane są frachtowce klasy YT-1300. Tam też Mroczny Lord napotyka Hana Solo i Sokoła, a z baz danych wyciąga wszystkie niezbędne informacje, ostatecznie poznając tożsamość pilota. Scenarzysta komiksu, Greg Pak, dodał też nieco kontekstu do tortur Hana z Imperium kontratakuje, które miały być zemstą Vadera.

Czy Vaderowi uda się choć na chwilę pochwycić Hana Solo? Przekonamy się w kolejnych zeszytach Wojny łowców nagród – tymczasem, wraz z zabójcą Sithów Ochim, Mroczny Lord udał się do Hutta Bokku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.