Seriale
Popularne

„The Bad Batch” – planeta związana z Hanem Solo i Starą Republiką pojawia się w najnowszym odcinku

Za nami piąty odcinek The Bad Batch, który ponownie usłany był ciekawymi nawiązaniami do innych dzieł z uniwersum Star Wars. Jednym z nich było miejsce akcji najnowszego epizodu, znane fanom gwiezdnej sagi niemal od początku jej istnienia, ale mocno kojarzone również z należącą do Legend erą Starej Republiki.

Mowa o planecie Ord Mantell, gdzie Oddział 99 zawędrował w poszukiwaniu byłej informatorki Jedi – Cid. Świat ten po raz pierwszy wspomniany został przez samego Hana Solo w Imperium kontratakuje, gdy tuż przed bitwą o Hoth planował on opuścić Rebelię w związku z nagrodą wyznaczoną za jego głowę przez Hutta Jabbę.

Gdy Leia spytała go o nagłą zmianę zdania, pilot Sokoła odpowiedział:

„Cóż, łowca nagród, na którego natknęliśmy się na Ord Mantell, zmienił moje zdanie.”

Ord Mantell ukazane w piątym odcinku Star Wars: The Bad Batch

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Ord Mantell nie jest znane jedynie z Oryginalnej Trylogii, bowiem planeta odegrała dużo ważniejszą rolę w ramach Legend. Możemy odwiedzić ją chociażby w grze MMORPG Star Wars: The Od Republic – jeżeli rozpoczniemy rozgrywkę jako żołnierz lub szmugler po stronie Republiki, będzie to nasza lokacja początkowa, gdzie rozgrywa się część prologu. Z kolei w kanonie świat ów ukazany był m.in. w komiksach Darth Maul – Son of Dathomir, The High Republic Adventures czy miniserialu Star Wars: Forces of Destiny.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.