Książki i komiksy

Gwiezdne wojny w Polsce – na co warto czekać w czerwcu 2021?

Oznaką nadciągających wakacji jest nie tylko coraz atrakcyjniejsza pogoda za oknem, ale zbliżający się małymi krokami „sezon ogórkowy” w popkulturze. Po dwóch intensywnych miesiącach na polskich fanów Gwiezdnych wojen czekają zaledwie dwie nowe premiery – przyjrzyjmy się jakie!

Druga na polskim rynku książka z okresu The High Republic to powieść dla starszych dzieci (wiek: 8+) autorstwa Justiny Ireland.

Vernestra Rwoh to szesnastoletnia, świeżo upieczona rycerka Jedi, która otrzymała zadanie pilnowania dwunastoletniej Avon Starros, podróżującej na pokładzie luksusowego liniowca na niesamowitą nową stację kosmiczną, zwaną Latarnią Gwiezdny Blask. Nim jednak podróż rozpocznie się na dobre, dochodzi do groźnej eksplozji. Cudem uniknąwszy wyssania w przestrzeń kosmiczną, Vernestra, Avon, jej droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora uciekają z uszkodzonego liniowca na pokładzie promu serwisowego. Niestety, nie mają możliwości nawiązania kontaktu z nikim z zewnątrz, a ich zapasy są ograniczone. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który zapewni im schronienie… i niewiele więcej. Nie wiedzą, że w dżungli czyha tajemnicze zagrożenie…


Kolejny arc głównej serii Star Wars wydawanej od 2015 roku, w którym bohaterowie Rebelli muszą uporać się ze stratami poniesionymi w poprzednim tomie – Nadzieja umiera.

Nadzieja umarła. Darth Vader zaciska pięść, bezlitośnie ścigając rozproszonych buntowników z pomocą swoich najgroźniejszych sług. Jest pewien, że tym razem mu nie uciekną. Ale dla Luke’a, Lei, Hana i reszty Sojuszu Rebeliantów walka ze złowrogim Imperium Galaktycznym toczy się dalej. Bohaterowie muszą się zwrócić zarówno do dawnych, jak i do nowych sprzymierzeńców, jeśli chcą mieć szansę na odwrócenie losów konfliktu…


Oczywiście w czerwcu nie zabraknie kolejnych odcinków animacji The Bad Batch oraz nowych komiksów, które dla Was zrecenzujemy. Na anglojęzycznych czytelników będą czekać przede wszystkim nowe powieści z projektu The High Republic – kontynuacja Światła Jedi, czyli The Rising Storm od Cavana Scotta, oraz powieść dla młodych czytelników Race to Crashpoint Tower pióra Daniela José Oldera.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.